Wiadomości
Data: 5 marca 2025, Środa / Ilość wyświetleń: 4584
Kto podrzuca śmieci do koszy ulicznych? Mieszkaniec Rabki-Zdroju przyłapany na tym zapłacił 1500 zł mandatu
Z wiosną rabczańskie władze planują przeprowadzenie przeglądu koszy na śmieci. Niektóre z nich zostały uszkodzone, a powodem nie zawsze są wybryki wandali.
Jak się okazuje – część mogła zostać zrzucona podczas odśnieżania chodników ciężkim sprzętem. Wkrótce ma więc ulicami miasta przejść specjalna komisja.
- Z firmą, która odśnieżała będziemy musieli się policzyć. Jak zinwentaryzujemy kosze, spotkamy się, przeanalizujemy trasy przejazdów i będziemy wiedzieć, ile koszy zostało uszkodzonych przez nich, a ile przez wandali – tłumaczy burmistrz Leszek Świder.
To jednak nie jedyny problem związany z ulicznymi koszami. Z założenia są one przeznaczone na drobne śmieci wyrzucane przez przechodniów – czy to papierek po cukierku czy ogryzek jabłka. Jednak często wypełniają je także całe worki ze śmieciami. Komu chce się je podrzucać w czasach, gdy wszyscy mają obowiązek podpisywać umowy śmieciowe?
Miasto ma coraz więcej kamer – pułapek, które są rozmieszczane w różnych częściach miasta, by wyłapać „podrzucaczy”.
- Jeszcze początkiem listopada postawiliśmy w Rynku samochód z kamerami. I udało namierzyć mieszkańca, który podjechał autem i zostawił worek ze śmieciami. Co ciekawe, okazało się, że ma podpisaną umowę na odbiór śmieci domowych, a nawet firmowych, bo prowadzi działalność gospodarczą. Dostał 1,5 tys. zł mandatu – podsumowuje burmistrz.
Jest szansa, że tym sposobem przedsiębiorczy rabczanin zrozumie, że nie ma sensu rozwozić śmieci po Rabce, skoro i tak płaci za ich odbiór.
ej/
- Z firmą, która odśnieżała będziemy musieli się policzyć. Jak zinwentaryzujemy kosze, spotkamy się, przeanalizujemy trasy przejazdów i będziemy wiedzieć, ile koszy zostało uszkodzonych przez nich, a ile przez wandali – tłumaczy burmistrz Leszek Świder.
To jednak nie jedyny problem związany z ulicznymi koszami. Z założenia są one przeznaczone na drobne śmieci wyrzucane przez przechodniów – czy to papierek po cukierku czy ogryzek jabłka. Jednak często wypełniają je także całe worki ze śmieciami. Komu chce się je podrzucać w czasach, gdy wszyscy mają obowiązek podpisywać umowy śmieciowe?
Miasto ma coraz więcej kamer – pułapek, które są rozmieszczane w różnych częściach miasta, by wyłapać „podrzucaczy”.
- Jeszcze początkiem listopada postawiliśmy w Rynku samochód z kamerami. I udało namierzyć mieszkańca, który podjechał autem i zostawił worek ze śmieciami. Co ciekawe, okazało się, że ma podpisaną umowę na odbiór śmieci domowych, a nawet firmowych, bo prowadzi działalność gospodarczą. Dostał 1,5 tys. zł mandatu – podsumowuje burmistrz.
Jest szansa, że tym sposobem przedsiębiorczy rabczanin zrozumie, że nie ma sensu rozwozić śmieci po Rabce, skoro i tak płaci za ich odbiór.
ej/
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
IX Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. Ponad 260 uczestników uczciło pamięć Pierwszej Damy (zdjęcia)
Wtorek, 16 czerwca 2026 19:08Utrudnienia na ulicy Nowy Świat. Drogowcy będą układać nową nawierzchnię
Wtorek, 16 czerwca 2026 15:56Brązowe dziewczyny z SP nr 1
Wtorek, 16 czerwca 2026 13:47Znaleziono kolejne ciało. To poszukiwany 19-latek podejrzany o zabójstwo
Wtorek, 16 czerwca 2026 11:21Tragedia w gminie Mszana Dolna. Nie żyje 19-latka, trwa obława za podejrzanym
Wtorek, 16 czerwca 2026 07:46
Zaproszenia
Zdjęcia
IX Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju
Wtorek, 16 czerwca 2026
Wielki Finał Sezonu Artystycznego 2025/2026 Studia Tańca "So Beat"
Poniedziałek, 15 czerwca 2026
49. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju - dzień 2
Poniedziałek, 15 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama




















