• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 14 lipca 2025
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Wiadomości
Data: 18 czerwca 2025, Środa / Ilość wyświetleń: 1427

Zmiana warty w RUTW - Maria Nowacka pokieruje uniwersytetem przed jubileuszem (zdjęcia)

We wtorek odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego 2024/2025 w stowarzyszeniu Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, które zrzesza obecnie 92 członków zwyczajnych oraz 7 honorowych.

Spotkanie rozpoczął interesujący wykład pt. „Lwów Zbigniewa Herberta”, przygotowany przez Beatę Śliwińską i Annę Wzorek. Prelegentki w barwny sposób opowiadały o młodzieńczych latach poety spędzonych we Lwowie oraz o jego późniejszej twórczości poświęconej utraconemu miastu. Wykład wzbogaciły archiwalne zdjęcia przedwojennego Lwowa oraz recytacje wybranych wierszy Herberta.

Najważniejszym punktem wydarzenia było Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Po przedstawieniu i przyjęciu wymaganych statutem sprawozdań, członkowie stowarzyszenia jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującym władzom kadencji 2021–2025 z prezes Elżbietą Szarawarą na czele. Następnie dokonano wyboru nowych władz, które poprowadzą Uniwersytet w kolejny, wyjątkowy etap działalności — przygotowania do jubileuszu 20-lecia istnienia w 2026 roku. Funkcję prezesa objęła Maria Nowacka.

Ciepłe słowa podziękowań, gratulacji i życzeń oraz bukiety kwiatów towarzyszyły zmianie warty. Uroczystość zakończył występ uczelnianej grupy kabaretowej prowadzonej przez Annę Rodzik, która w radosny i wakacyjny sposób pożegnała uczestników piosenkami o lecie.

Beata Śliwińska / Fot. J. Ciepliński opr. pk/
Reklama
Zobacz także
Reklama