• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 17 lipca 2025
  • Imieniny: Anety, Aleksego, Julietty
Reklama
Wiadomości
Data: 23 czerwca 2025, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 578

Wielka radość na "Małej Scence" - V Przegląd Teatralny Przedszkolaków (zdjęcia)

W poniedziałek, 23 czerwca 2025 roku, scena Teatru Lalek „Rabcio” wypełniła się dziecięcą radością, emocjami i teatralną magią. Wszystko za sprawą V Przeglądu Teatralnego „Mała Scenka”, organizowanego przez Przedszkole w Chabówce. W wydarzeniu wzięło udział sześć placówek przedszkolnych z gminy Rabka-Zdrój, które zaprezentowały swoje teatralne talenty i twórcze interpretacje znanych bajek i opowieści.

Na scenie wystąpiły:

•Przedszkole nr 1 w Rabce-Zdroju (op. Dorota Macioł),
•Oddział przedszkolny przy SP w Ponicach (op. Maria Pępkowska),
•Przedszkole w Chabówce (op. Barbara Kurańda),
•Oddział Przedszkolny przy SP w Rdzawce (op. Edyta Pietrzak i Natalia Zając),
•Oddział przedszkolny w SP nr 2 w Rabce-Zdroju (op. Anna Jąkała),
•Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Madagaskar w Rabce-Zdroju (op. Aneta i Anna Moskwa).

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Rabki-Zdroju, Leszek Świder, który swoją obecnością uświetnił przegląd. Na widowni zasiedli również m.in. Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, która skierowała do dzieci ciepłe słowa uznania, oraz Dyrektor Teatru Rabcio – Krystyna Kachel wraz z zespołem, którzy nie tylko udostępnili przestrzeń teatru, ale także wsparli organizację wydarzenia. Serdeczne podziękowanie kierujemy w stronę radnego Jana Cieplińskiego za upamiętnienie tych pięknych chwil.

Wielkie podziękowania skierowano także do Młodzieży ze Stowarzyszenia Przyjaciół Rabcia za pomoc techniczną oraz do sponsorów: Urzędu Miasta Rabka-Zdrój (Wydział Promocji), Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Dzięki ich wsparciu „Mała Scenka” może się rozwijać i dawać dzieciom przestrzeń do wyrażania siebie.

Wyjątkowym akcentem był finałowy występ Rodziców Przedszkolaków z Chabówki, którzy przygotowali i wystawili bajkę „Szewczyk Dratewka”. To przedstawienie było nie tylko pełne humoru, energii i pomysłowości, ale także pięknym dowodem zaangażowania i współpracy całej społeczności przedszkolnej.

Na zakończenie dyrektor Przedszkola w Chabówce wraz z Gronem Pedagogicznym złożyli serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie małych aktorów oraz dzieciom – za odwagę, uśmiechy i ogromne emocje.

To był dzień pełen wzruszeń, radości i twórczej energii. Do zobaczenia za rok – na kolejnej edycji „Małej Scenki”!


Fot. Jan Ciepliński / opr. pk/
Reklama
Zobacz także
Reklama