• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 8 czerwca 2026
  • Imieniny: Medarda, Maksyma, Wilhelma
Reklama
Wiadomości
Data: 12 lipca 2025, Sobota / Ilość wyświetleń: 5001

Rabka w rytmie disco-polo. Zenek Martyniuk wystąpił w rabczańskim amfiteatrze, ale czegoś zabrakło (zdjęcia)

W piątkowy wieczór w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbyła się gala „Rabka w rytmie disco”, z gwiazdami muzyki disco-polo, a wśród nich największą gwiazdą tego gatunku - Zenkiem Martyniukiem. Niestety, coś nie zagrało. Zabrakło widzów. W amfiteatrze nie była nawet jedna piąta tego, co podczas ostatniego koncertu Małej Armii Janosika. Odstraszyły wysokie ceny biletów, które w przedsprzedaży kosztowały 120 zł. W dodatku, w sobotę, dzień później, występ Zenka, zupełnie darmowy, odbył się w nieodległym Makowie Podhalańskim na Dniach Ziemi Makowskiej....

Na scenie w Rabce-Zdroju pojawiły się największe gwiazdy polskiego disco polo – Zenon Martyniuk, niekwestionowany król gatunku, Miły Pan, porywający duet Topky, folkowy, żywiołowy Capitan Folk oraz debiutujący z rozmachem, młody i charyzmatyczny Oskaro. Każdy z artystów wniósł coś wyjątkowego – od nostalgicznych przebojów, które zna cała Polska, po świeże i nowoczesne brzmienia nasycone folkową nutą i młodzieńczą energią.

Widzowie, od pierwszych taktów, reagowali z ogromnym entuzjazmem – tańczyli, klaskali i śpiewali razem z artystami, tworząc atmosferę jedności i wspólnego świętowania. Niezapomnianym momentem wieczoru był występ Zenona Martyniuka, który rozgrzał publiczność do czerwoności.

Całość wydarzenia prowadził Bolesław Bara, dyrektor Centrum Kultury w Rabce-Zdroju, który z pasją zapowiadał artystów i dzielił się anegdotami zza kulis.

Występy trwały ponad trzy godziny – koncert zakończył się około godziny 22:00.

pk/mr/
Reklama
Zobacz także
Reklama