• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 16 marca 2026
  • Imieniny: Herberta, Izabeli, Henryki
Reklama
Wiadomości
Data: 1 sierpnia 2025, Piątek / Ilość wyświetleń: 3965

Nowy przejazd pod torami otwarty - ulica Orkana tymczasowo zamknięta

Od środy, 6 sierpnia, od godziny 8:00 mieszkańców Rabki-Zdroju czekają istotne zmiany w organizacji ruchu. W związku z przebudową linii kolejowej LK104 dopuszczony zostanie do użytku nowy przejazd pod torami, a ulica Orkana zostanie zamknięta na około tydzień.

W ramach kolejnego etapu przebudowy linii kolejowej, w Rabce-Zdroju wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym. Od 6 sierpnia zostanie czasowo otwarte skrzyżowanie nowego odcinka ulicy Podhalańskiej z dolną jezdnią ulicy Zakopiańskiej. Przejazd ten prowadzi pod linią kolejową i zostanie udostępniony zarówno dla ruchu kołowego, jak i pieszego.

Równocześnie całkowicie zamknięty zostanie odcinek ulicy Orkana, co ma umożliwić wykonanie docelowej nawierzchni przejazdu kolejowo-drogowego w jej ciągu.

Ruch pojazdów odbywać się będzie objazdem przez nowy przejazd oraz ulice: Podhalańską, Zakopiańską dolną, Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kasprowicza i Sądecką.

Na nowo otwartym odcinku ulicy Podhalańskiej oraz dolnej jezdni Zakopiańskiej obowiązywać będzie ograniczenie tonażu – maksymalna dopuszczalna masa pojazdu to 12 ton. Prace potrwają około tygodnia, jednak ich harmonogram może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i postępu robót.

Mieszkańcy i kierowcy proszeni są o szczególną ostrożność, przestrzeganie znaków tymczasowej organizacji ruchu oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

mr/
Reklama
Zobacz także

Pochylone drzewo

Poniedziałek, 16 marca 2026 11:24

Tylko jeden pokaz filmu Krzyk 7

Poniedziałek, 16 marca 2026 08:42

Kino Konsera

Poniedziałek, 16 marca 2026 08:40
Reklama