Wiadomości
Data: 23 listopada 2025, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1489
Współtwórca portalu Gorce24.pl z wielkim wyróżnieniem
Nasz fotoreporter, współzałożyciel portalu Gorce24.pl, a prywatnie znawca historii miasta, kronikarz i dokumentalista Rabki-Zdroju - Piotr Kuczaj, otrzymał w sobotę wielkie wyróżnienie. Kapituła nagrody "Osobowość Rabki-Zdroju" uhonorowała go statuetką w dziedzinie kultura.
Piotr Kuczaj to prawdziwy, serdeczny ambasador Rabki-Zdroju w mediach. Od lat z ogromną pasją dzieli się swoimi zdjęciami, informacjami i ciekawostkami o mieście, dzięki czemu promuje Rabkę i jej mieszkańców w mediach społecznościowych. Jego wpisy regularnie docierają do tysięcy odbiorców, a on sam pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych postaci.
Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego – na wydarzeniach dużych i małych, spotkaniach, koncertach, imprezach sportowych czy kulturalnych. Zawsze z aparatem, zawsze gotów, by udokumentować to, co dzieje się w mieście. Nie odmawia, kiedy ktoś prosi o pomoc, zdjęcie czy nagłośnienie inicjatywy. Z życzliwością opisuje ludzi i ich przedsięwzięcia, bo – jak mawiają mieszkańcy – dla Piotra każdy, kto robi coś dobrego w Rabce, jest ważny.
Dzięki temu znają go niemal wszyscy, a on sam zna prawie każdego. Jego obecność, zaangażowanie i naturalna dobroć sprawiają, że stał się jedną z osób, które budują pozytywny wizerunek Rabki każdego dnia.
Oto jego okolicznościowe przemówienie, które wygłosił podczas sobotniej gali w Teatrze Lalek "Rabcio", podczas której, z rąk burmistrza Leszka Świdra i przewodniczącego rady Rafała Hajdyły, odebrał statuetkę.
- Szanowni Państwo, Drodzy Rabczanie. To dla mnie ogromny zaszczyt stać dziś tutaj w gronie tak znakomitych osób, które swoją pracą, talentem i zaangażowaniem budują współczesną Rabkę-Zdrój. Już sama nominacja była dla mnie wielkim wyróżnieniem, a dzisiejsza chwila jest momentem, którego długo nie zapomnę.
Chciałbym z całego serca podziękować pani Ewie Abramczyk za zgłoszenie mojej kandydatury w kategorii kultura. To dla mnie coś naprawdę wyjątkowego - tym bardziej, że ta inicjatywa wyszła od osoby, która zna Rabkę, jej historię i ludzi z wielką wrażliwością.
Dziękuję również Członkom Kapituły, którzy oddali na mnie głos oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wyrazili swoje wsparcie. To niezwykle motywujące, kiedy praca wykonywana z pasji i poczucia obowiązku wobec miejsca, w którym się żyje, zostaje dostrzeżona.
Fotografuję i dokumentuję Rabkę od wielu lat, bo wierzę, że nasza historia, codzienność i małe wielkie chwile zasługują na to, by je zachować. Jeśli moje zdjęcia, filmy czy publikacje pomagają komukolwiek lepiej zapamiętać to, kim jesteśmy i jak piękną mamy Rabkę - to jest dla mnie największa nagroda.
Dziękuję Państwu za zaufanie, za życzliwość i za to, że mogę nadal robić to, co kocham - dla Rabki i o Rabce.
Dziękuję"
mr/
Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego – na wydarzeniach dużych i małych, spotkaniach, koncertach, imprezach sportowych czy kulturalnych. Zawsze z aparatem, zawsze gotów, by udokumentować to, co dzieje się w mieście. Nie odmawia, kiedy ktoś prosi o pomoc, zdjęcie czy nagłośnienie inicjatywy. Z życzliwością opisuje ludzi i ich przedsięwzięcia, bo – jak mawiają mieszkańcy – dla Piotra każdy, kto robi coś dobrego w Rabce, jest ważny.
Dzięki temu znają go niemal wszyscy, a on sam zna prawie każdego. Jego obecność, zaangażowanie i naturalna dobroć sprawiają, że stał się jedną z osób, które budują pozytywny wizerunek Rabki każdego dnia.
Oto jego okolicznościowe przemówienie, które wygłosił podczas sobotniej gali w Teatrze Lalek "Rabcio", podczas której, z rąk burmistrza Leszka Świdra i przewodniczącego rady Rafała Hajdyły, odebrał statuetkę.
- Szanowni Państwo, Drodzy Rabczanie. To dla mnie ogromny zaszczyt stać dziś tutaj w gronie tak znakomitych osób, które swoją pracą, talentem i zaangażowaniem budują współczesną Rabkę-Zdrój. Już sama nominacja była dla mnie wielkim wyróżnieniem, a dzisiejsza chwila jest momentem, którego długo nie zapomnę.
Chciałbym z całego serca podziękować pani Ewie Abramczyk za zgłoszenie mojej kandydatury w kategorii kultura. To dla mnie coś naprawdę wyjątkowego - tym bardziej, że ta inicjatywa wyszła od osoby, która zna Rabkę, jej historię i ludzi z wielką wrażliwością.
Dziękuję również Członkom Kapituły, którzy oddali na mnie głos oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wyrazili swoje wsparcie. To niezwykle motywujące, kiedy praca wykonywana z pasji i poczucia obowiązku wobec miejsca, w którym się żyje, zostaje dostrzeżona.
Fotografuję i dokumentuję Rabkę od wielu lat, bo wierzę, że nasza historia, codzienność i małe wielkie chwile zasługują na to, by je zachować. Jeśli moje zdjęcia, filmy czy publikacje pomagają komukolwiek lepiej zapamiętać to, kim jesteśmy i jak piękną mamy Rabkę - to jest dla mnie największa nagroda.
Dziękuję Państwu za zaufanie, za życzliwość i za to, że mogę nadal robić to, co kocham - dla Rabki i o Rabce.
Dziękuję"
mr/
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Gdy Rabka była tenisową stolicą letniska. Historia, o której mało kto dziś pamięta
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 22:08Rabka-Zdrój czyta Szymborską. Wyjątkowy program na antenie TVP3 (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:58Przekuła nietypowe hobby w zwycięstwo! (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:55Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama


















