Wiadomości
Data: 17 kwietnia 2026, Piątek / Ilość wyświetleń: 476
Młodzi strażacy z Rdzawki znów w czołówce! Awans do etapu wojewódzkiego
Kolejny raz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Rdzawka odniosła duży sukces podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Urzędzie Miasta Nowy Targ.
W rywalizacji, w której udział wzięło aż 65 uczestników z terenu powiatu, reprezentanci Rdzawki pokazali wysoki poziom wiedzy i umiejętności, zdobywając czołowe miejsca oraz awans do etapu wojewódzkiego.
Do dalszego etapu zakwalifikowali się:
• Norbert Latawiec – grupa II
• Jan Czyszczoń – grupa III
• Dominik Zięba – grupa III
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 25 kwietnia 2026 roku w Muzeum Pożarnictwa w Alwerni.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” to prestiżowy konkurs, którego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, a rywalizacja odbywa się w kilku etapach - od gminnego aż po ogólnopolski finał.
Sukces młodych druhów z Rdzawki potwierdza ich doskonałe przygotowanie i zaangażowanie, a także wysoki poziom szkolenia w miejscowej jednostce OSP.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników składają Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Jan Surówka oraz cała gminna brać strażacka, życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.
pk/
Do dalszego etapu zakwalifikowali się:
• Norbert Latawiec – grupa II
• Jan Czyszczoń – grupa III
• Dominik Zięba – grupa III
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 25 kwietnia 2026 roku w Muzeum Pożarnictwa w Alwerni.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” to prestiżowy konkurs, którego celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy muszą wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, a rywalizacja odbywa się w kilku etapach - od gminnego aż po ogólnopolski finał.
Sukces młodych druhów z Rdzawki potwierdza ich doskonałe przygotowanie i zaangażowanie, a także wysoki poziom szkolenia w miejscowej jednostce OSP.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników składają Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Jan Surówka oraz cała gminna brać strażacka, życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.
pk/
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
VIII Retro Piknik "Dawnej Rabki Czar" - Rabka-Zdrój znów cofnie się w czasie
Piątek, 5 czerwca 2026 11:11"Rabka - topografia pamięci". Wyjątkowy wernisaż w Galerii "Pod Aniołem" (zdjęcia)
Piątek, 5 czerwca 2026 07:15Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Rabki-Zdroju (zdjęcia)
Czwartek, 4 czerwca 2026 14:02Śmigłowiec rozbił się na zboczach Lubogoszczy. Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy
Czwartek, 4 czerwca 2026 08:59
Zaproszenia
Zdjęcia
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Rabki-Zdroju
Czwartek, 4 czerwca 2026
XVIII Turniej Szachowy o Wielki Puchar Czekoladowy
Wtorek, 2 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama




















