Wiadomości
Data: 6 maja 2026, Środa / Ilość wyświetleń: 1531
Odszedł człowiek gór i wspólnoty - śp. Jan Ceklarz nie żyje
Z głębokim smutkiem przyjęto wiadomość o śmierci śp. Jana Ceklarza - wieloletniego prezesa rabczańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, oddanego działacza turystycznego, społecznika i miłośnika gór. Zmarł 6 maja 2026 roku, przeżywszy 88 lat, zaopatrzony Świętymi Sakramentami.
Przez całe życie związany z Rabką-Zdrojem i regionem Gorców, był jedną z najważniejszych postaci lokalnego środowiska turystycznego. Jego zaangażowanie w rozwój turystyki, znakowanie szlaków, organizację rajdów i wycieczek oraz promocję walorów przyrodniczych regionu na trwałe wpisało się w historię miasta.
Jan Ceklarz był nie tylko organizatorem i społecznikiem, ale również wychowawcą wielu pokoleń młodych turystów. Z pasją przekazywał wiedzę o górach, historii i przyrodzie, ucząc szacunku do natury i wspólnego działania. Zapamiętany zostanie jako człowiek życzliwy, pogodny i zawsze gotowy nieść pomoc innym.
Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności Rabki-Zdroju oraz środowiska turystycznego.
Modlitwa przy Zmarłym odbędzie się w sobotę, 9 maja 2026 roku o godz. 12:00 w Kościół św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.
Msza Święta żałobna zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 12:30 w tym samym kościele.
Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz Komunalny na Zaborni w Rabce-Zdroju.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.
pk/
Jan Ceklarz był nie tylko organizatorem i społecznikiem, ale również wychowawcą wielu pokoleń młodych turystów. Z pasją przekazywał wiedzę o górach, historii i przyrodzie, ucząc szacunku do natury i wspólnego działania. Zapamiętany zostanie jako człowiek życzliwy, pogodny i zawsze gotowy nieść pomoc innym.
Jego odejście to ogromna strata dla całej społeczności Rabki-Zdroju oraz środowiska turystycznego.
Modlitwa przy Zmarłym odbędzie się w sobotę, 9 maja 2026 roku o godz. 12:00 w Kościół św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.
Msza Święta żałobna zostanie odprawiona tego samego dnia o godz. 12:30 w tym samym kościele.
Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz Komunalny na Zaborni w Rabce-Zdroju.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.
pk/
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
VIII Retro Piknik "Dawnej Rabki Czar" - Rabka-Zdrój znów cofnie się w czasie
Piątek, 5 czerwca 2026 11:11"Rabka - topografia pamięci". Wyjątkowy wernisaż w Galerii "Pod Aniołem" (zdjęcia)
Piątek, 5 czerwca 2026 07:15Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Rabki-Zdroju (zdjęcia)
Czwartek, 4 czerwca 2026 14:02Śmigłowiec rozbił się na zboczach Lubogoszczy. Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy
Czwartek, 4 czerwca 2026 08:59
Zaproszenia
Zdjęcia
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Rabki-Zdroju
Czwartek, 4 czerwca 2026
XVIII Turniej Szachowy o Wielki Puchar Czekoladowy
Wtorek, 2 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama



















