• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 9 czerwca 2026
  • Imieniny: Felicjana, Pelagii, Sławoja
Reklama
Wiadomości
Data: 5 kwietnia 2013, Piątek / Ilość wyświetleń: 3782

Busy do Glisnego wrócą, ale nie tak szybko, jak myślano

Opóźnia się ponowne uruchomienie komunikacji pasażerskiej na trasie Mszana Dolna - Glisne. Po tym, jak z kursowania na tej trasie zrezygnował dotychczasowy przewoźnik, starania o ponowne uruchomienie linii podjęła mszańska gmina. Udało się - kursy ma podjąć Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Pasyk & Gawron z Limanowej. Władze gminy zapowiedziały nawet, że kursy ruszą od początku marca, ale minął miesiąc i mieszkańcy wsi nadal nie mają się czym dostać do Mszany Dolnej. Wszystko poprzez procedury...

W mszańskim urzędzie usłyszeliśmy, że mieszkańcy wsi sami sobie zaszkodzili donosząc na poprzedniego przewoźnika do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Teraz, aby uruchomić nową linię, trzeba dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. A tych jest niemało. Niedawno Rada Gminy Mszana Dolna podejmowała uchwałę o ustanowieniu oficjalnych przystanków w Glisnem, teraz muszą być odpowiednio oznakowane, muszą posiadać zatoki. Urząd musi dopełnić wielu formalności, aby wszystko było zgodne z przepisami. A to wymaga czasu.

- To wszystko nie jest takie proste, ale kursy wrócą na pewno. Na razie nie umiem powiedzieć, kiedy to się stanie, ale myślę, że więcej będziemy wiedzieć w przyszłym tygodniu - mówi wójt Bolesław Żaba.

(mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

mieszkaniec
05.04.2013 17:40
IP: 83.10.93.218

Przerzucanie odpowiedzialności na mieszkańców jest ohydne. Z tego co wiem to nikt nie donosił do Urzędu Marszałkowskiego , aby donieść trzeba napisać skargę, a czy ona była!? Chyba że donosem nazwiemy zapytanie dlaczego na Glisne nie ma biletów miesięcznych?Było to zapytanie, które miało pomóc przewoźnikowi, ale pytający nie miał wiedzy, na jakiej zasadzie busy jeżdżą na Glisne. Czy jest to uczciwe, że przez lata nie można było kupić na Glisne nie tylko biletu miesięcznego. Bardzo łatwo teraz jest szukać winnych, aby siebie usprawiedliwić! Oj nie ładnie nie ładnie!!!

Zobacz także
Reklama