• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości
Data: 19 października 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 5368

Co z planem zagospodarowania przestrzennego w Rabce-Zdroju?

Nadal nie wiadomo. Postanowienie o unieważnieniu planu nadal jest nieprawomocne, co oznacza, że plan cały czas jest ważny i na jego podstawie wydawane są wypisy, które służą do starania się o pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym. Urząd Miejski złożył odwołanie - kasację od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale - jak mówi burmistrz Ewa Przybyło - kasacja nie została wysłana przez krakowski sąd do Warszawy. Dlaczego?

- Nie wiemy. To dla nas niezrozumiałe. Zamiast informacji o rozprawie kasacyjnej, zostaliśmy wezwani na 28 października do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na posiedzenie w sprawie planu. Oficjalnie nie wiemy, czego konkretnie ma dotyczyć. Wyjaśni się to pewnie dopiero na miejscu - mówi burmistrz Przybyło.

Plan zagospodarowania przestrzennego dla Rabki-Zdroju uchylił w lipcu tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie na wniosek Wojewody Małopolskiego. Jego prawnicy dopatrzyli się bowiem w jego zapisach niezgodności ze Studium Uwarunkowań Przestrzennych. Były też zastrzeżenia do procedury uchwalania planu.

r/
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama