• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 15 czerwca 2024
  • Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Reklama
Wiadomości
Data: 21 października 2011, Piątek / Ilość wyświetleń: 4619

Kasinka Mała: Trzy uroczystości w jednym dniu

Uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej obchodzili 17 listopada wielki dzień, bowiem w szkole tej odbywały się trzy podniosłe uroczystości. Pierwsza to święto szkoły i 33 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Druga tyczyła się klasy I, której to członkowie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Trzecia uroczystość to święto wszystkich nauczycieli, czyli Dzień Edukacji Narodowej.

Na te wspólnie przeżywane chwile zostało zaproszonych wielu gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Mszan Dolna - Bolesław Żaba, Przewodniczący Rady Gminy - Jan Chorągwicki, Proboszcz Parafii Kasinka Mała - ks. Józef Maciążka, były sołtys wsi Kasinka Mała - Kazimierz Perz oraz obecna sołtys - Helena Kania. Do tego zacnego grona warto dodać nauczycieli emerytów: Zofię Leśniak byłą dyrektorkę naszej szkoły oraz Elżbietę Ceklarz - nauczycielkę.

Świąteczny dzień zaczęliśmy modlitwą. Już o 8.15 w kaplicy usytuowanej obok szkoły cała społeczność szkolna oraz mieszkańcy Zagródca wzięli czynny udział we mszy świętej odprawionej przez naszego nowego wikariusza - ks. Konrada Kozioł. Chwile przeżywane na eucharystii na długo pozostaną w naszej pamięci, gdyż wśród nas obecny był sam patron Jan Paweł II. Czuliśmy Go, dzięki obecności relikwii Błogosławionego. Po mszy św. odbyła się krótka część artystyczna nawiązująca do rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża , a po niej oddanie hołdu naszemu Patronowi i ucałowanie relikwii. Wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego zakończyło modlitewną część pierwszej uroczystości.

Pozostałe dwie odbyły się już w szkole. Tam, na samym początku, wszystkich gości przywitała Dyrektor - Czesława Łabuz. Podziękowała za przybycie oraz zaprosiła do obejrzenia kolejnych ważnych wydarzeń.

Ślubowanie uczniów klasy I poprzedził ich występ opowiadający o tym, co już zdołali osiągnąć ucząc się w szkole i co jeszcze muszą zrobić, aby wyrosnąć na dobrych uczniów i obywateli polskich. Uczniowie chwalili się swoimi talentami, pokazali jak potrafią tańczyć i śpiewać. Aktu pasowania na ucznia dokonali kolejno: Dyrektor, Wójt Gminy Mszan Dolna, Przewodniczący Rady Gminy i ks. Proboszcz. W obecności sztandaru szkoły ślubowali, m. in. "być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły i klasy, szanować ojczyznę, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom".

Uroczyste ślubowanie złożyła też wychowawczyni pierwszaków - Agata Zięba, która niedawno uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. Odczytała rotę ślubowania nauczycielskiego w obecności uczniów, rodziców i zaproszonych gości.

Ostatnie świąteczne wydarzenie, Dzień Edukacji Narodowej, podzielone było na 2 części. Pierwsza humorystyczna, w której uczniowie odegrali kilka śmiesznych scen z życia pewnej klasy, a druga, już poważna i dostojna, poświecona wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. W tej części wysłuchaliśmy wielu wspaniałych życzeń i piosenek zadedykowanych wychowawcom. Ważną chwilą było wręczenie przez uczniów pięknej korony dla Pani Dyrektor, która trzyma pieczę nad nami i w mądry, dobry sposób kieruje nasza placówką.

Do Pani Dyrektor wiele ciepłych słów skierowali również rodzice, dziękując jej za troskę, trud, wychowanie i czynne zaangażowanie w życie szkoły oraz na jej ręce złożyli życzenia całemu gronu pedagogicznemu.

Agata Zięba
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama