• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 22 października 2011, Sobota / Ilość wyświetleń: 4962

List ws. kortów w Rabce-Zdroju: "Nie pozostaje mi nic innego jak załamać się"

LIST. Tenis w Rabce w ogóle jest zaniedbywany. Władze miasteczka chyba nie zdają sobie sprawy, jak dobrym narzędziem marketingowym do promocji tego pięknego miejsca, jakim niewątpliwie Rabka jest, mogą być korty. Ponieważ dobro tego miejsca leży mi na sercu zdecydowałem się napisać do redakcji - napisał w liście do Gorce24.pl pan Jarosław Dudek.

Odnośnie "Park Zdrojowy w Rabce-Zdroju: aktualne zdjęcia z robót". Muszę przyznać, że faktycznie widać postęp w pracach. Niestety coraz rzadziej bywam w Rabce jednak z tym miejscem wiąże się wiele wspaniałych wspomnień.

Z moje punktu widzenia i dla mnie najważniejsze w tym parku są korty tenisowe. W chwili obecnej korty i ludzie tenisa rabczańskiego to jest jedyna rzecz obok grobu rodzinnego na zabytkowym cmentarzu, która mnie przyciąga do tego miasteczka. Tutaj, niestety, nie pozostaje mi nic innego jak załamać się. Jeśli dobrze znam historię obiektu to funkcjonowanie kortów było przerwane tylko raz przez drugą wojnę światową. Korty były gotowe dużo wcześniej, czemu nie zostały wtedy otworzone. Obecnie kort i nawierzchnia jest w opłakanym stanie, nowe plastikowe linie już powyłaziły. Dodam jeszcze, że linie plastikowe wyjmuje się na zimę podobnie jak zdejmuje się siatkę. W tej chwili można powiedzieć, że nawierzchnia będzie wymagała renowacji przed kolejnym sezonem. Dopiero kiedy zacznie się na niej grać, biegać okaże się jakie błędy przy tworzeniu podłoża zostały popełnione. Odnośnie projektu i estetyki mogę powiedzieć, że jest dobrze, ale piłkarskie ławki dla zawodników świadczą tylko o tym, że ktoś kto się tym zajmował nie ma pojęcia o wyposażeniu obiektów tenisowych (brak taśm środkowych również o tym świadczy). Piłkarskie ławki zawodnicze to jest jakaś kpina.

Tenis w Rabce w ogóle jest zaniedbywany. Władze miasteczka chyba nie zdają sobie sprawy, jak dobrym narzędziem marketingowym do promocji tego pięknego miejsca, jakim niewątpliwie Rabka jest, mogą być korty. Ponieważ dobro tego miejsca leży mi na sercu zdecydowałem się napisać do redakcji.

Jarek Dudek
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama