Wiadomości
Data: 25 czerwca 2013, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4581
Przedsmak wakacji (zdjęcia)
W dniach od 9 do 17 czerwca uczniowie Szkół Podstawowych: Nr 2 w Lubomierzu, Nr 2 w Kasince Małej, w Glisnem i Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce przebywali na zielonej szkole w Jastrzębiej Górze.
W czasie pobytu młodzież mogła cieszyć się piękną słoneczną pogodą, która sprzyjała spacerom brzegiem morza oraz poznawaniu nadmorskiego krajobrazu. Nie był to jednak tylko czas odpoczynku, gdyż uczniowie realizowali program „W krainie Neptuna”.
Organizator przygotował bardzo bogaty plan wycieczek. Zwiedzili między innymi Gdańsk, Gdynię i Sopot. W porcie gdyńskim podziwiali legendarne statki: Dar Pomorza i ORP Błyskawica, w Sopocie spacerowali po molo, a w Gdańsku mogli podziwiać pięknie odrestaurowane, zabytkowe kamieniczki. Ważnym punktem tej wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte. Pani Przewodnik przybliżyła uczniom tragiczne wydarzenia jakie rozegrały się w tym miejscu 1 września 1939 roku. Kolejna wyprawa odbyła się do Władysławowa i Cetniewa, które słynie z nowoczesnego Ośrodka Centrum Sportu i Alei Gwiazd Sportu. Zapoznali się również z pracą latarnika i rybaka odwiedzając latarnię morską na Rozewiu. Dużą atrakcją była wycieczka na Hel i obserwowanie w znajdującym się tam Fokarium karmienia bałtyckich foczek. Na pamiątkę pobytu na „końcu Polski” każda grupa zrobiła sobie zdjęcie. Tradycyjnie odbył się też „chrzest morski”.
Z wyprawy uczniowie wrócili opaleni i bardzo zadowoleni.
Anna Łabuz
Organizator przygotował bardzo bogaty plan wycieczek. Zwiedzili między innymi Gdańsk, Gdynię i Sopot. W porcie gdyńskim podziwiali legendarne statki: Dar Pomorza i ORP Błyskawica, w Sopocie spacerowali po molo, a w Gdańsku mogli podziwiać pięknie odrestaurowane, zabytkowe kamieniczki. Ważnym punktem tej wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte. Pani Przewodnik przybliżyła uczniom tragiczne wydarzenia jakie rozegrały się w tym miejscu 1 września 1939 roku. Kolejna wyprawa odbyła się do Władysławowa i Cetniewa, które słynie z nowoczesnego Ośrodka Centrum Sportu i Alei Gwiazd Sportu. Zapoznali się również z pracą latarnika i rybaka odwiedzając latarnię morską na Rozewiu. Dużą atrakcją była wycieczka na Hel i obserwowanie w znajdującym się tam Fokarium karmienia bałtyckich foczek. Na pamiątkę pobytu na „końcu Polski” każda grupa zrobiła sobie zdjęcie. Tradycyjnie odbył się też „chrzest morski”.
Z wyprawy uczniowie wrócili opaleni i bardzo zadowoleni.
Anna Łabuz
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25Jubileusz 100-lecia OSP Chabówka. Strażacy zapraszają na uroczystości i festyn
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 11:17Nocne zamknięcia tunelu na Zakopiance. GDDKiA przeprowadzi prace serwisowe
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 08:46Konkurs na dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 08:29
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama









































