• Niedziela, 24 stycznia 2021
  • Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

Informacje

Burmistrz Leszek Świder: regulujemy stan prawny dróg, choć mamy olbrzymie zaległości

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 20:22

- Niestety w sferze regulacji stanu prawnego dróg mamy olbrzymie zaległości wynikające z tego, że przez lata zrobiono bardzo niewiele w tej materii. Jednak nie oglądamy się w przeszłość tylko działamy do przodu, ponieważ brak działań w tym zakresie prowadzi często do sytuacji spornych i konfliktowych, dlatego mimo licznych trudności koniecznie musimy poprawić obecny stan rzeczy.

Pierwsze samochody przejechały tunelem pod Luboniem Małym (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 18:31

- Koronawirus nie zatrzymał polskich budów - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który gościł dziś na budowie odcinka S7 Naprawa - Skomielna Biała, gdzie powstaje tunel pod Luboniem Małym. Po raz pierwszy dziennikarze i zaproszeni goście mieli okazję przejechać samochodami 2-kilometrowym tunelem.

Wraca akcja krwiodawstwa

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 17:11

W niedzielę 24 stycznia, po rocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, w Rabce-Zdroju odbędzie się honorowa akcja krwiodawstwa.

Kolejny bałwan gigant, tym razem na Nowym Świecie

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 14:32

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkańcy posesji przy ul. Nowy Świat przysłali nam zdjęcie wielkiego bałwana, który cała rodzina ulepiła koło swojego domu. Prym wiedli tata z synem, przy wsparciu pozostałych członków rodziny.

Zapraszamy do Lubomierza na biegówki

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 10:49

Zima szczodrze sypnęła śniegiem. Można pojeździć na sankach, jabłuszkach i pobiegać na nartach. Gdzie to zrobić? Do saneczkowania i innych indywidualnych harców na śniegu górek w okolicy nie brakuje… A na narty biegowe zapraszamy do Lubomierza - Rzek, gdzie UKS Gorce przygotował trasy do tej aktywności na świeżym powietrzu.

Bałwan-gigant z Rabki-Zdroju

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:13

Takiego oto bałwana-giganta ulepił pan Jan z Rabki-Zdroju.

Zmarł Stanisław Sienko

Niedziela, 17 stycznia 2021 18:22

W Warszawie w wieku 95 lat zmarł pułkownik Stanisław Sienko. Pochodził z Rabki-Zdroju. Był wieloletnim wykładowcą Wojskowej Akademii Technicznej w Katedrze Uzbrojenia, a także zapalonym sportowcem - Mistrzem Warszawy w Skokach Narciarskich z 1952 r.

Szpital w Rabce-Zdroju rozpoczął rejestrację do szczepień na COVID-19

Sobota, 16 stycznia 2021 18:56

Pacjenci, którzy mają powyżej 80 lat mogą już rejestrować się w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju na termin szczepienia przeciw COVID-19.

Pobiegaj na nartach w parku

Piątek, 15 stycznia 2021 18:56

W weekend w rabczańskim Parku Zdrojowym ruszają trasy do narciarstwa biegowego. Od soboty udostępniony zostanie ślad do narciarstwa klasycznego.

Przygotowania do przebudowy linii Chabówka - Nowy Sącz w toku

Piątek, 15 stycznia 2021 17:32

Jak informuje portal rynek-kolejowy.pl, pierwsze przetargi na modernizację linii Chabówka – Nowy Sącz będą ogłoszone w drugiej połowie bieżącego roku, a postępowań w sprawie powiązanej z nią budowy nowej linii Podłęże – Szczyrzyc można się natomiast spodziewać w roku 2022.Obecnie, jak informuje PKP PLK, trwają prace projektowe i wykup nieruchomości.