• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 6 grudnia 2023
  • Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Reklama
Informacje

Kamila Perucka najlepszym trenerem LDK2023

Środa, 29 listopada 2023 18:15

Podczas 3-dniowej (17-19.11.2023) Konferencji Metodyczno-Szkoleniowej w Spale trenerka UKS Romer Rabka - Zdrój Kamila Perucka otrzymała specjalne wyróżnienie: NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH TRENER LDK!2023

Burmistrz Mszany Dolnej rozlicza się z obietnic wyborczych. Część druga - kultura (video)

Środa, 29 listopada 2023 18:00

Jesienią Anna Pękała zapowiedziała, że nie wystartuje w wyborach na burmistrza Mszany Dolnej, ale będzie regularnie rozliczać się z obietnic wyborczych. Na początku listopada opublikowała pierwszej podsumowanie. W pierwszej kolejności burmistrz postanowiła rozliczyć się z obietnic wyborczych dotyczących m.in. komunikacji, bezpieczeństwa, rewitalizacji i strategii. Teraz przyszedł czas na kulturę.

Zimowa trasa koncertowa Małej Armii Janosika opublikowana. Wiadomo, gdzie wystąpią na pasterce

Środa, 29 listopada 2023 17:52

Cieszący się ogromną popularnością dziecięcy zespół regionalny z Raby Wyżnej, prowadzony przez Damiana Pałasza, podał gdzie wystąpi tej zimy. Wiadomo już, że w tym roku w Wigilię, podczas pasterki, Małą Armię Janosika będzie można obejrzeć w kościele w Skawie.

Mikołajki dla Mukoludków

Środa, 29 listopada 2023 11:11

W najbliższą sobotę, 2 grudnia, w wybranych sklepach na terenie Rabki-Zdroju oraz Nowego Targu kwestować będą wolontariusze Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, zbierając słodycze, żywność oraz datki do skarbon na przygotowanie świątecznych upominków dla chorych na mukowisycdozę.

Fundusz Sprawiedliwości. Sprawne wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem (Artykuł sponsorowany)

Środa, 29 listopada 2023 09:12

Setki tysięcy osób pokrzywdzonych przestępstwem, którym udzielono darmowej pomocy prawnej, psychologicznej i materialnej. Setki milionów złotych na sprzęt ratujący życie. Fundusz Sprawiedliwości działa skutecznie i niesie realne wsparcie. Pomoc otrzymuje każdy, bez względu na status społeczny, materialny czy miejsce zamieszkania.

Andrzejki u seniorów (zdjęcia

Środa, 29 listopada 2023 09:00

W willi Warszawa w Rabce-Zdroju, siedzibie Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odbyło się Spotkanie Andrzejkowe połączone z otwarciem wystawy malarstwa studentów uniwersytetu i występem grupy kabaretowej.

Rabczański sztab WOŚP poszukuje wolontariuszy

Środa, 29 listopada 2023 08:36

RABKA-ZDRÓJ: Chcesz zostać wolontariuszem? Nie zwlekaj i zgłoś się teraz!

Spotkanie z pisarką Krystyną Zelek

Wtorek, 28 listopada 2023 15:11

W piątek 1 grudnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zaprasza na spotkanie z Krystyną Zelek, autorką powieści "Sen snem snów". Na spotkaniu możliwość zakupu książek z autografem autorki.

Góralskie świętowanie (zdjęcia)

Wtorek, 28 listopada 2023 14:46

Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, zjechali do Raby Wyżnej poeci Podhala, Spisza, Orawy, Pienin, Ziemi Sądeckiej, Ziemi Beskidzkiej, by zaprezentować swoją twórczość na imprezie, którą nazwano niegdyś Świętem Poezji Góralskiej, bo jak wielokrotnie tłumaczył jeden z jej współtwórców śp. Ryszard Klamerus -„w założeniu nie miało być i nigdy nie było ono konkursem, ale właśnie świętowaniem”.

Warsztaty muzyczne dla orkiestry

Wtorek, 28 listopada 2023 14:35

Za nami pierwsze w tym roku terenowe warsztaty muzyczne dla małopolskich orkiestr dętych, które organizowane są w ramach projektu pn. „45. Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY”. Ich gospodarzem była Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej, a zostały przeprowadzone przez ppłk Leszka Mieczkowskiego.

Perły Małopolski w Rabce-Zdroju

Wtorek, 28 listopada 2023 12:05

W niedzielę 10 grudnia 2023 zapraszamy na ostatnie w tym sezonie Perły Małopolski, tym razem biegacze powalczą na gorczańskich szlakach wokół Rabki-Zdroju. Zawody odbędą się tutaj po raz jedenasty - a po raz dziesiąty Uzdrowisko będzie gościć oficjalne zakończenie całego cyklu Pereł Małopolski.

Budynek GOPR w pełnej krasie

Poniedziałek, 27 listopada 2023 18:58

Zakończył się remont Centralnej Stacji Ratunkowej Grupy Podhalańskiej GOPR przy Al. Tysiąclecia w Rabce-Zdroju. Budynek całkowicie zmienił swój wygląd. W ramach przeprowadzonego remontu został ocieplony, położona została nowa elewacja, wykonano również nowy dach.

Tani węgiel dla mieszkańców!

Poniedziałek, 27 listopada 2023 18:32

Miasto Mszana Dolna wyprzedaje rządowy węgiel, który zeszłej zimy gminy w całej Polsce sprzedawały mieszkańcom. Zostało go jeszcze dużo na składach.

Rabczańskie lodowisko już czynne

Poniedziałek, 27 listopada 2023 17:57

Dzięki kilku dniom mroźnej pogody udało się otworzyć popularne wśród turystów, kuracjuszy i mieszkańców lodowisko przy ulicy Jana Pawła II z dobrze utrzymaną taflą i wypożyczalnią łyżew. To znakomite miejsce na spędzenie czasu w gronie znajomych i rodziny.

Statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" wręczone (zdjęcia i video)

Poniedziałek, 27 listopada 2023 12:48

W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, już po raz siódmy, odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" za rok 2022. Nagrodę tę przyznaje się za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i krajowej w dziedzinach społecznej, zdrowia, oświaty, kultury, sportu, turystyki i przedsiębiorczości. Jej laureaci otrzymują legitymację i statuetkę autorstwa Stanisława Mlekodaja. W tym roku nominowanych do nagrody zostało pięć osób.

Reklama