• Niedziela, 2 kwietnia 2023
  • Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

Informacje

Życie na pełnej petardzie (zdjęcia)

Środa, 29 marca 2023 10:25


Środowiskowy Dom Samopomocy w Mszanie Górnej jest jedyną placówką wsparcia dziennego dla osób chorujących psychicznie i z niepełnosprawnościami intelektualnymi na terenie miasta i gminy Mszana Dolna. Obecnie liczy 42 uczestników (wyłącznie z terenu Gminy Mszana Dolna), którym towarzyszy i zapewnia opiekę oraz różnorodną terapię dziewięcioosobowy zespół wspierająco – aktywizujący, w skład którego wchodzą min. fizjoterapeuta, psycholog, terapeuci, pedagodzy, asystent osoby niepełnosprawnej.

25-lecie Fundacji Rozwoju Regionu Rabka

Wtorek, 28 marca 2023 14:35

Fundacja Rozwoju Regionu Rabka obchodzi jubileusz 25-lecia. To okazja do podsumowań wielu lat aktywnej działalności na rzecz mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych z naszego terenu.

Mali programiści-Kodowanie ważna sprawa, dla przedszkolaków to zabawa

Wtorek, 28 marca 2023 14:14

Czym jest kodowanie…nauka współpracy, argumentowania swoich wyborów, logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i wyzwań, to sposób wybierania rozwiązań optymalnych. Na zajęciach z kodowania dbamy o wszechstronny rozwój dziecka poprzez kształtowanie kluczowych kompetencji m.in. kompetencji matematycznych, społecznych, językowych i cyfrowych.

Zagórzański Jarmark Wielkanocny (zdjęcia)

Wtorek, 28 marca 2023 14:05

W Zagórzańskich Dziedzinach w niedzielę, 26 marca, w kalendarzu wydarzeń przygotowane były dwie propozycje: w Mszanie Dolnej przedświąteczny jarmark i Zagórzańska Msza św. Często się tak zdarza, że kilka imprez w naszej okolicy ma tę samą datę, jednak nie jest to problemem dla sprawnych organizatorów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Poniedziałek, 27 marca 2023 18:08

Około 60 osób wzięło w zorganizowanej po raz pierwszy w Rabce-Zdroju Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Sprzeciw wobec budowy masztów 5G

Poniedziałek, 27 marca 2023 17:52

"Zwracamy się do Państwa, aby wyrazić swój sprzeciw wobec budowy stacji bazowych w Rabce-Zdrój w Ponicach- os. U Czupty i U Kapłona, w Rdzawce - os. Zarębek i na Słonem - os. Rabskich, bez uwzględnienia stanowiska okolicznych mieszkańców" - napisali w liście do władz Rabki-Zdroju i Powiatu Nowotarskiego przedstawiciele Koalicji Polska Wolna od 5G.

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Lalek RABCIO (zdjęcia)

Poniedziałek, 27 marca 2023 14:45

Uroczyste obchody uświetnił występ artystów z grupy Street Art oraz Szkoły Kreacji Ruchu. Spektakl „Dziewczynka z zapałkami’ poruszał swoją autentycznością, ponadczasowością oraz niezwykle trudną i ważną tematyką.

Wykorzystaj Bon Turystyczny na Wyspie Mszanka!

Poniedziałek, 27 marca 2023 14:43

Zapraszamy do wykorzystania niezrealizowanych kwot z bonów turystycznych na wszystkie usługi Wyspy Mszanka z realizacją do końca roku.

Pogrzeb komendanta

Poniedziałek, 27 marca 2023 14:20

30 marca o godz. 15 w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odbędzie się pogrzeb Stanisława Bańki, brygadiera w stanie spoczynku, byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, który zmarł w wieku 74 lat.

Nowy singiel Justyny Biedrawy (video)

Poniedziałek, 27 marca 2023 14:02

Właśnie ukazał się nowy singiel "Zamienię się ciałem" Justyny Biedrawy, artystki związanej z Rabką-Zdrojem, wyprodukowany przez rabczańskiego producenta Kubę Bobasa Wilka.