• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 8 listopada 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 5239

Kino Śnieżka już w rękach stowarzyszenia Lokomotywa

RABKA-ZDRÓJ: Grzegorz Werner i Cezary Skrocki, członkowie zarządu Stowarzyszenia Lokomotywa, podpisali wczoraj w Urzędzie Miejskim 9-letnią umowę dzierżawy kina Śnieżka i zaraz potem odebrali klucze do budynku.

- Do końca tego roku w kinie na pewno nic się nie będzie działo. To czas, który dajemy sobie na załatwienie niezbędnych odbiorów budynku - przez straż pożarną i sanepid. Myślę, że pierwsza imprezą, jaką zorganizujemy w kinie, będzie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na początku stycznia przyszłego roku - informuje Grzegorz Werner, prezes stowarzyszenia.

Jak dodaje, wcześniej ustalone z burmistrz Ewą Przybyło warunki dzierżawy, zostały potwierdzone w umowie. Do końca tego roku stowarzyszenie - na czas tzw. rozruchu - zostanie zwolnione z czynszu. Od nowego roku wynosił on będzie ok. 800 złotych miesięcznie. Samorząd miejski jest gotowy na pewien okres zwolnić też stowarzyszenie z podatku od nieruchomości oraz wesprzeć jego starania o obniżenie podatku do Skarbu Państwa.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama