• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 10 listopada 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 8949

Święto Niepodległości w szkole w Łętowem

Święto Niepodległości, które wszyscy obchodzimy 11 listopada, w Szkole Podstawowej w Łętowem uczciliśmy uroczystą akademią już w dniu 9 listopada.

Apel przygotowali uczniowie klasy IV i V pod opieką pani Władysławy Kozyry i pani Marioli Mamali. Mottem uroczystości był cytat z "Roty" - "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród". Piękna i bogata dekoracja odnosiła się do polskich tradycji i historii. Biały orzeł w gnieździe nawiązywał do początków polskiej państwowości. Brzozowy krzyż był hołdem dla poległych o wolność Ojczyzny.

Na występ uczniów składały się patriotyczne wiersze i piosenki  związane z tym świętem. Były to m. in. "Pierwsza brygada" i "Rozkwitają pąki białych róż", "Przybyli ułani" i oczywiście "Rota". Uczniowskiej prezentacji towarzyszyły słowa wspólnie odśpiewanego hymnu państwowego. Wszyscy widzowie nagrodzili występ gromkimi brawami.

Dyrektor Lucyna Leżańska, dziękując nauczycielkom i dzieciom za przygotowanie i występ, podkreśliła niezwykłą wartość patriotyczną tej wspaniale przygotowanej akademii. Ta nietypowa lekcja historii przeniosła nas w tamte czasy i pozwoliła chwilę zastanowić się nad tym , co było kiedyś, wiele lat temu, co czuli i przeżywali nasi dziadkowie i pradziadkowie, walcząc o wolność naszego kraju.

Tekst Agata Florek, zdjęcia Monika Zięba / opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama