• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 10 listopada 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 4692

Wolontariusze z Rabki-Zdroju w finale plebiscytu Aktywny 2011

Grupa wolontariuszy zgłoszona przez rabczańskie stowarzyszenie Lokomotywa zakwalifikowała się do finału plebiscytu Aktywny 2011 odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Nowotarskiego Dnia Wolontariusza. Organizatorem tego wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.

Początki współpracy Lokowolontariuszy ze stowarzyszeniem sięgają wakacji 2010. Wtedy to pojawili się pierwsi członkowie grupy, którzy wzięli udział w projekcie „Kraina Kolorów - warsztaty plastyczne dla dzieci od 3 do 13 lat”. Jesienią tego samego roku w trakcie realizacji „Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF” powstała pierwotna grupa Lokowolontariuszy, z której kilka osób pracuje z Lokomotywą do dziś.

Przełomowym momentem w historii grupy okazał się okres zimy 2010/2011 kiedy to Lokomotywa na prośbę uczniów rabczańskich szkół podjęła się realizacji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rabce-Zdrój. Pojawili się nowi członkowie grupy i wykrystalizował się jej trzon. W roku 2011 członkowie grupy uczestniczyli aktywnie w większości projektów Lokomotywy: zajęciach plastycznych dla dzieci „Miasto Dzieci Świata”zorganizowanych z okazji obchodów Dnia Dziecka w Rabce-Zdrój, imprezie sportowo-kulturalnej „Koxx Fighters 4”, imprezie Uzdrowiska Rabka S.A. „Święto Rabczańskiej Solanki”, w ramach której Stowarzyszenie organizowało zajęcia plastyczne dla maluchów oraz warsztaty animacji dla nieco starszych dzieciaków, oraz koncercie zespołu Wojtka Mazolewskiego.

Aktualnie grupa pracuje nad realizacją XX Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy oraz utworzeniem Centrum Wolontariatu, którego siedziba znajdzie się w budynku dawnego kina „Śnieżka”. Od początku naszej współpracy aż do dziś trzon grupy stanowią uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im . Eugeniusza Romera, choć pracują z nami również uczniowie innych rabczańskich szkół: II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Tischnera oraz Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum im. Św. Rodziny.

Nominowani Lokowolontariusze to:
Marika Szewczyk, 18 lat, I LO im.E.Romera
Marta Kulka, 18 lat, I LO im.E.Romera
Dominika Jurzec, 16 lat, I LO im.E.Romera
Sylwia Jurzec, 18 lat, I LO im.E.Romera
Dorota Woźniak, 17 lat, I LO im.E.Romera 
Kinga Chrustek, 16 lat, I LO im.E.Romera 
Aleksandra Gwiżdż, 18 lat, I LO im.E.Romera
Katarzyna Florek, 18 lat, I LO im.E.Romera
Daria Szeliga, 18 lat, II LO im.Ks. J.Tischnera
Przemek Sychta, 17 lat, I LO im.E.Romera
Kuba Dyrcz, 17 lat, II LO im.J.Tischnera 
Kuba Kwidzyński, 17 lat, I LO im. E.Romera

- Zachęcamy Was do oddawania głosów na Lokowolontariuszy przez cały listopad poprzez kupony drukowane w "Dzienniku Polskim" (dodatek podhalański w poniedziałki, środy i piątki) oraz "Tygodniku Podhalańskim" (czwartki od 10 listopada). Głosowanie na finalistów odbywa się za pomocą kuponów drukowanych na łamach patronów medialnych. Wypełniony kupon należy wysłać listownie (na adres Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37, 34-400 Nowy Targ; z dopiskiem ”Aktywny 2011”) lub złożyć osobiście (skrzynka konkursowa w Sekretariacie MOKu). Nagrodzona zostanie osoba lub grupa, która otrzyma największe społeczne poparcie, a zatem zdobędzie największą ilość głosów – zachęcają przedstawiciele stowarzyszenia.

Źródło: Stowarzyszenie Lokomotywa / opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama