• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 10 listopada 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 4183

Moje spotkania z Janem Pawłem II, czyli imieniny patrona na turystycznym szlaku

Uczniowie klas IV-V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce uczestniczyli wspólnie z opiekunami Janiną Flig oraz Moniką Dudzik w zorganizowanych przez Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej "Imieninach Patrona na turystycznym szlaku".

Imieninowe spotkanie uczniów ze szkół, noszących imię Jana Pawła II, odbyło się 4 listopada 2011 roku w schronisku w Dolinie Chochołowskiej pod hasłem "Moje spotkania z Janem Pawłem II". Spotkanie w Dolinie Chochołowskiej jest imprezą coroczną i wpisuje się w kalendarz uroczystości szkół, które łączy imię Jana Pawła II.

Uczniowie wraz z opiekunami przeszli ulubionym przez Karola Wojtyłę tatrzańskim szlakiem do Doliny Chochołowskiej. W schronisku o godz. 11.30 pod przewodnictwem księdza prof. dr. hab. Tadeusza Panusia, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej w Krakowie, odprawiona została Msza Święta. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na wspólny posiłek: gorące danie i ciasto. Po biesiadzie uczniowie i opiekunowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce ruszyli w drogę powrotną szlakiem turystycznym. Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom udział w tej niezwykłej uroczystości, która zintegrowała młodzież ze szkół połączonych imieniem Patrona.

Monika Dudzik
Reklama
Zobacz także
Reklama