• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 13 listopada 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 6271

V Zagórzańskie Spotkania Chórów w Mszanie Dolnej - niska frekwencja, wysoki poziom

W otwartym niedawno kościele p.w. Miłosierdzia Bożego przy Placu Św. Siostry Faustyny gościli dziś uczestnicy V Zagórzańskich Spotkań Chórów "Laudate Dominum". Do Mszany Dolnej przyjechały grupy z całej okolicy - od Rabki po Limanową.

Coroczny mszański przegląd chórów nie ma charakteru konkursowego. Jak mówi jeden z głównych organizatorów, burmistrz miasta Tadeusz Filipiak, to prezentacja dorobku chórów działających na terenie zagórzańskim.

"Śpiewajcie Panu pieśń nową albowiem czyni cuda" - cytatem z Biblii witał uczestników Spotkań ks. Stanisław Parzygnat, proboszcz parafii i gospodarz imprezy. - Niech ten śpiew wychwala Boga i każdego z was uświęci - dodał.

W imieniu organizatorów witał wszystkich burmistrz Filipiak. - To nasze piąte święto śpiewu. Przyjechało do nas dziewięć chórów z diecezji tarnowskiej i krakowskiej. Staramy się zawsze, żeby nasz przegląd był zróżnicowany, żeby zawsze było coś nowego. W tym roku po raz pierwszy gościmy chór Cantabile z Rabki, działający przy Rabczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku - powiedział.

- Jest to już kolejne spotkanie, mam nadzieję, że będą dalsze - dodał wicestarosta limanowski Franciszek Dziedzina, reprezentujący Starostwo Limanowskie, trzeciego, obok parafii i miasta, głównego organizatora Spotkań. - Ciągle walczymy, żeby frekwencja podczas tych spotkań była coraz większa.

Na ten sam problem zwrócił już wcześniej uwagę burmistrz Tadeusz Filipiak. Przyznał, że nie znaleziono jeszcze sposobu, aby tak ważna i wartościowa impreza przyciągnęła większa liczbę mieszkańców miasta i okolic. Liczniejsza publiczność, to jak dodał, to wyzwanie dla organizatorów na przyszłość.

Mimo niewielkiej publiczności impreza przebiegła w sprawny sposób, występy chórów podobały się i nagradzane były oklaskami. Przed ołtarzem zaprezentowały się następujące chóry: Chór Męski im. Ks. J. Hajduka z Mszany Dolnej, Chór Cantabile z Rabki-Zdroju, chór parafialny z Tymbarku, chór Oremus z Niedźwiedzia, Chór Świętojański z Olszówki, chór Venite Adoremus Domini z Nowego Targu, chór dziecięcy Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej, chór Canticum Jubileaum z Limanowej i chór gospel Angeli z Sieprawia. Każdy chór otrzymał za występ dyplom i okolicznościową statuetkę. Spotkanie zakończyło się mszą świętą.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama