• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 14 listopada 2011, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 3831

Spotkanie uczniów z policją w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu

W naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów z pracownikami Policji. Spotkaniu temu towarzyszyło hasło: "Policjant moim przyjacielem".

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Limanowej asp. p. Piotr Doll oraz st. asp. p.Maria Szubryt przywitali się z dziećmi, po czym pani Maria przeprowadziła pogadankę, w której przypomniała najmłodszym uczniom zasady zachowania się na drodze. Pierwszoklasiści za prawidłowe udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania otrzymali nagrody-opaski odblaskowe oraz płytki "Policjant moim przyjacielem".

Punktem kulminacyjnym, który wzbudził najwięcej emocji było wejście aspirantów p. Sławomira Sroki, p. Roberta Pali oraz p. Arkadiusza Orła i Piotra Śliwy wraz z ich podopiecznymi - psami: Leonem, Rambo, Fido i Kelvinem, będącymi również pracownikami policji. Wyświetlony został najpierw krótki film obrazujący jak zachowywać się podczas ataku psa, by doznać najmniejszych uszczerbków na zdrowiu. Pokazano jak sprawować opiekę nad czworonogami. Uczniowie dowiedzieli się także więcej o pracy psów w Policji, poznali ich obowiązki, codzienne zajęcia.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie zaprzyjaźnili się z pieskami, zwłaszcza z Leonem, który stał się ich ulubieńcem. Najważniejsze jednak jest to, że nawiązali rozmowę z przedstawicielami Policji, przekonali się, że są to ludzie, którzy służą pomocą społeczeństwu, nie należy się ich bać, lecz w razie potrzeby zwracać się do nich o pomoc - bo przecież , jak głosił temat spotkania, Policjant jest ich przyjacielem.

Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie składają podziękowanie Komendantowi Powiatowej Policji w Limanowej p. Robertowi Hahnowi za umożliwienie przeprowadzenia pogadanki i pokazu sprawności psów policyjnych przez oddelegowanych pracowników Komendy Powiatowej w Limanowej.

Szkoła nr 1 w Lubomierzu
Reklama
Zobacz także
Reklama