• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 16 listopada 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 5356

Rabka-Zdrój: Prokuratura umorzyła śledztwo ws. tragicznego wypadku przed Wszystkimi Świętymi w którym zginął 20-letni rabczanin

To nadmierna prędkość była przyczyną wypadku w którym zginął przed Wszystkimi Świętymi 20-letni rabczanin, rozbijając się swoim autem na ścianie dworca PKP w Rabce-Zdroju. Jak mówi zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu Zbigniew Gabryś, potwierdzają to zeznania jednego świadka wypadku i wywiad środowiskowy.

Prokuratura po raz pierwszy poinformowała, że dotarła do jedynego świadka wypadku. Osoba ta nie widziała na własne oczy samego przebiegu wypadku, ale przekazała śledczym dużo ważnych informacji. Jak mówi prokurator, osoba-świadek była w pobliżu miejsca wypadku, gdy do niego doszło. Zeznała, że widziała samochód prowadzony przez 20-letniego rabczanina, gdy obok niej przejeżdżał. Jechał bardzo szybko, a silnik samochodu pracował głośno, na wysokich obrotach. Potem usłyszała tylko huk i trzask, gdy auto uderzyło w ścianę.

Prokurator Zbigniew Gabryś dodał, że zostały zlecone dodatkowe badania, jak chociażby badanie na trzeźwość kierowcy, ale nie mają one już znaczenia dla śledztwa, które zostało umorzone. Gdy badania zostaną wykonane, zostaną dołączone do akt zamkniętej sprawy. Zdaniem prokuratury, przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. - Kierowca, jak ustalono, był znany z brawurowej jazdy - dodaje prokurator.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama