• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 17 listopada 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 5776

Pracowity długi weekend dla rugbystów z Raby Niżnej

Bardzo intensywny weekend mieli zawodnicy rugby RC Gorce Raba Niżna. W ciągu trzech dni kadeci i juniorzy rozegrali trzy mecze w eliminacjach do Mistrzostw Polski i jeden turniej Polskiej Ligi Rugby 7.

Oto krótka relacja każdego z nich:
W piątkowe popołudnie 11 listopada kadeci z Gorców rozegrali na boisku krakowskiej Juvenii mecz eliminacyjny do Mistrzostw Polski z Posnanią Poznań. Po bardzo wyrównanym spotkaniu toczonym punkt za punkt więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Poznania popełniając zdecydowanie mniej błędów i wygrywając z góralami 21:10. Na wyróżnienie w zespole Gorców zasługują zdobywca dwóch przyłożeń Jarek Michalak oraz łącznicy Mirek Knowa i Michał Lach.

RC Gorce Raba Niżna – Posnania Poznań 10:21 (5:7)
Punkty: Michalak 10
Skład:
1.Pepliński Paweł
2.Haras Bartek
3.Mańkowski Jakub
4.Kowalczyk Grzegorz
5.Kowalczyk Kamil
6.Kowalczyk Patryk
7.Fornal Kazimierz
8.Kuczaj Mirosław
9.Lach Michał
10.Knowa Mirosław
11.Drabik Tomek
12.Michalak Jarosław
13.Kozak Bartek
14.Jamróz Jakub
15.Miśkowiec Marek
16.Wąchała Tomek
17.Kowal Stanisław
Trener: Łukasz Kościelniak

W sobotnie popołudnie na obiekcie KS Witów Mszana Górna o godz. 14 kadeci Gorców zagrali ze Spartą Jarocin. Spotkanie tylko przez pierwsze 2 minuty należało do gości, którzy zdobyli przyłożenie i prowadzili 5:0. Od tego momentu na boisku istniał już tylko jeden zespół. Dobra gra zespołowa jak i indywidualne akcje niektórych zawodników sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 50:5 dla młodych górali! Na wyróżnienie w oczach trenera zasługują Patryk Kowalczyk zdobywca 5 punktów i inicjator wielu akcji punktowych i Grzegorz Kowalczyk zdobywca 10 punktów. Dobre zawody rozegrali wypożyczeni na ten sezon zawodnicy z Rudy Śląskiej Paweł Pepliński i Jakub Mańkowski.

RC Gorce Raba Niżna – Sparta Jarocin 50:5 (35:5)
Punkty: Kowalczyk Grzegorz 10, Kowalczyk Patryk 5, Drabik Tomek 5, Miśkowiec Marek 5, Kozak Bartek 5, Lach Michał 14, Knowa Mirosław 6

Skład:
1.Pepliński Paweł
2.Haras Bartek
3.Mańkowski Jakub
4.Kowalczyk Grzegorz
5.Wąchała Tomek
6.Kowalczyk Patryk
7.Kowalczyk Kamil
8.Kuczaj Mirosław
9.Lach Michał
10.Knowa Mirosław
11.Drabik Tomek
12.Michalak Jarosław
13.Kozak Bartek
14.Jamróz Jakub
15.Miśkowiec Marek
16.Kowal Stanisław
Trener: Łukasz Kościelniak

Wisienką na torcie był sobotni mecz juniorów z Raby Niżnej z Posnanią Poznań. Bardzo szybkie i widowiskowe spotkanie było w opinii trenerów, sędziego jak i obserwatorów jednym z lepszych meczy jakie ostatnio widziano. Niestety zakończony minimalną porażką 15:17. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze od początku mocno naciskamy przeciwnika i wychodzimy na prowadzenie 7:0 po przyłożeniu Krzysztofa Ząbczyńskiego i podwyższeniu przez Jarosława Knowę. Goście odpowiadają pięcioma oczkami i na przerwę schodzimy prowadząc 7:5. Na początku drugiej połowy bardzo widowiskową akcją popisuje się Mariusz Knowa i zdobywa 5 punktów. Chwilę później z karnego 3 punkty zdobywa Jarek Knowa i prowadzimy 15:10. Bardzo nerwową końcówkę meczu lepiej wytrzymują Poznaniacy zdobywając punkty w ostatniej akcji meczu i ustalając wynik na 15:17. Szkoda porażki straconej w ostatnich minutach ale sam mecz pokazuje, że ciągle liczymy się w walce o awans na Mistrzostwa Polski. Przegraliśmy bowiem z nie byle kim tylko tegorocznymi Mistrzami Polski.

RC Gorce Raba Niżna – Posnania Poznań 15:17 (7:5)
Punkty: Ząbczyński 5, Knowa Mariusz 5, Knowa Jarosław 5
Skład:
1.Stożek Rafał
2.Perz Michał
3.Łazarczyk Damian
4.Homącik Henryk
5.Molęda Roger
6.Knowa Mariusz
7.Morawski Iwo
8.Knowa Jarosław
9.Knowa Mirosław
10.Miśkowiec Piotr
11.Flig Dawid
12.Czupryna Jan
13.Ząbczyński Krzysztof
14.Kuczaj Szymon
15.Pacia Piotr
16.Szostek Dominik
17.Kuczaj Mirosław
18.Miśkowiec Marek
19.Lach Michał
20.Michalak Jarosław
Trener: Łukasz Kościelniak

W niedzielę rano zawodnicy z Raby udali się na turniej Polskiej Ligi Rugby 7 do Jasła. Po bardzo ciekawych meczach zajmujemy 3 miejsce w stawce 10 zespołów. Warto zaznaczyć, że zawodnicy z Raby zagrali tam w bardzo młodym składzie połączonym z juniorów i kadetów przeciwko drużyną seniorskim, gdzie 3 miejsce można uznać za niespodziankę a gdyby nie kontuzje trzech kluczowych zawodników mogło by być jeszcze lepiej.

Mecze grupowe:
RC Gorce Raba Niżna –RC Ruda Śląska 35:14Punkty: Ząbczyński Krzysztof 10. Knowa Mariusz 14, Knowa Jarosław 11

RC Gorce Raba Niżna – RT Jarosław 38:0Punkty: Kuczaj Szymon 15, Kuczaj Mateusz 10, Knowa Jarosław 9, Knowa Mariusz 4

½ finału
RC Gorce Raba Niżna – AZS AWF Katowice 5:19Punkty: Ząbczyński 5

Mecz o 3 miejsce
RC Gorce Raba Niżna – RC Ruda Śląska 10:5Punkty: Knowa Mariusz 5, Knowa Jarosław 5

Gorce wystąpiły w składzie:
Knowa Mariusz, Knowa Jarosław, Knowa Mirosław, Kuczaj Szymon, Kuczaj Mateusz, Kuczaj Mirosław, Miśkowiec Piotr, Miśkowiec Marek, Stożek Rafał, Ząbczyński Krzysztof, Perz Michał, Lach Michał
Trener: Łukasz Kościelniak

Sezon jesienny dla większości zawodników się zakończył. W nocy z środy na czwartek na Ogólnopolską Konsultację Kadr Wojewódzkich do Gdańska wyjeżdża Knowa Mariusz, Ząbczyński Krzysztof, Michał Lach, Czupryna Jan, Pacia Piotr, Morawski Iwo i Molęda Roger wraz z trenerem Łukaszem Kościelniakiem. Wszyscy z nich walczą o miejsce w reprezentacji na marcowe Mistrzostwa Europy w Madrycie. Niestety kontuzje wyeliminowały z udziału w akcji w Gdańsku i Pucku Jarka Michalaka i Mirka Kuczaja. Reszcie życzymy powodzenia, a od poniedziałku rozpoczynamy zimowe przygotowania do wiosny!;)

Łukasz Kościelniak
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama