• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 19 listopada 2011, Sobota / Ilość wyświetleń: 3584

Rabczański szpital zakończył negocjacje z NFZ. Pieniądze dostanie, ale najmniejsze z możliwych. Na życie starczy...

Nie jest źle, ale mogło by być lepiej - tak krótko można podsumować zakończone właśnie negocjacje pomiędzy prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju, a urzędnikami Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie w sprawie finansowania działalności medycznej placówki w roku 2012. - Podstawowa działalność szpitala została zabezpieczona - poinformowała prezes Małgorzata Skwarek. To dobra wiadomość przede wszystkim dla pacjentów.

Jak dodała, w wyniku negocjacji zabezpieczono finansowanie wszystkich oddziałów i poradni działających aktualnie w szpitalu: wewnętrznego, izby przyjęć, chirurgii, zakładu opiekuńczo-leczniczego (plus wentylowanie mechaniczne) oraz poradni kardiologicznej, diabetologicznej, neurologicznej, ginekologiczno-położniczej, chirurgii urazowej i ogólnej, a także gabinet rehabilitacyjny. - To co dostaliśmy, to absolutne minimum, jeśli chodzi o kwoty - podkreśla prezes Skwarek. Dlatego, jak dodaje, sukces jest połowiczny. Z jednej strony została bowiem zabezpieczona podstawowa działalność szpitala, z drugiej zaś strony, przyznane przez NFZ kwoty są "głodowe".

Obecne negocjacje dotyczyły tylko i wyłącznie warunków finansowych umowy, którą na wyżej wymienione oddziały i poradnie szpital, jak pamiętamy, po wielu perypetiach wynegocjował w przeciągu ostatniego roku. Umowa obowiązuje cztery lata, a co roku jest sporządzony nowy aneks dotyczący finansowania w każdym kolejnym.

Przypomnijmy, iż tegoroczny, głośny konflikt między szpitalem a krakowskim NFZ, nie został zakończony, czego wyrazem są toczące się postępowania - przed sądem o zwrot pieniędzy za świadczone usługi i w prokuraturze o przestępstwa urzędnicze. W tym drugim rozpoczęły się już przesłuchania.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama