• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 19 listopada 2011, Sobota / Ilość wyświetleń: 5928

Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w tenisie stołowym: Talarek i Nawara nieosiągalne dla pozostałych

W Szkole Podstawowej w Łostówce odbyły się indywidualne oraz drużynowe Mistrzostwa gminy Mszana Dolna w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się osiem reprezentacji szkół podstawowych: Łostówka, Łętowe, Kasina Wielka, Kasinka Mała 2, Lubomierz 1, Lubomierz 2, Mszana Górna 1, Mszana Górna 2. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 35 młodych adeptów tenisa stołowego.

W rywalizacji dziewcząt wystartowało 16 zawodniczek. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się pomiędzy dwoma niezwykle utalentowanymi zawodniczkami Izą Talarek oraz Anną Nawara, które poziomem gry są nieosiągalne dla swoich rywalek. Można stwierdzić, że już tradycyjnie jak co roku toczą między sobą pasjonujące mecze finałowe, gdzie o zwycięstwie decydują tylko nieznaczne detale oraz lepsza dyspozycja dnia. Tym razem lepsza okazała się Anna Nawara z SP Kasinka Mała 2, a czołowa czwórka w kategorii dziewcząt przedstawia się następująco:

1. Nawara Anna- SP 2 Kasinka Mała
2. Izabella Talarek - SP 2 Mszana Górna
3. Anna Surówka- SP 2 Mszana Górna
4. Oliwia Więckowska- SP Łostówka

W kategorii chłopców wystartowało 19 zawodników. Rozgrywki przebiegły pod dyktando uczniów Szkoły Podstawowej z Łostówki, których to aż trzech uplasowało się w pierwszej czwórce zawodów. Wyniki chłopców:

1. Dudzik MateuszSP Łostówka
2. Krzysztof MarcinSP Łostówka
3. Kołodziejczyk PatrykSP 2 Mszana Górna
4. Kołodziej ErykSP Łostówka

Trzech najlepszych zawodników i zawodniczek będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 24 listopada. Natomiast w rozgrywkach drużynowych zawody powiatowe odbędą się 1 grudnia w Limanowej, awans uzyskał tylko mistrz gminy w poszczególnych kategoriach.

Tak przedstawiają się pierwsze czwórki w drużynówce:

Chłopcy:
1. SP Łostówka
2. SP 2 Mszana Górna
3. SP 2 Lubomierz
4. SP Kasina Wielka

Dziewczęta:
1. SP 2 Mszana Górna
2. SP 2 Kasinka Mała
3. SP Łostówka
4. SP Kasina Wielka

Zwycięskie drużyny wystąpiły w następujących składach: SP Łostówka (Dudzik Mateusz, Marcin Krzysztof, Kołodziej Eryk) - opiekun Maciej Potaczek. SP 2 Mszana Górna (Izabella Talarek, Anna Surówka) - opiekun Mateusz Sławecki. Zwycięzcy odebrali medale i puchary oraz serdeczne gratulacje z rąk pani Dyrektor Janiny Flig. W trakcie mistrzostw uczniowie mieli zapewniony poczęstunek oraz ciepłą herbatę. Zawody przebiegały zgodnie z duchem fair play, a ozdobą turnieju były zacięte pojedynki nauczycieli Janusza Klimasa i Mateusza Sławeckiego, które wzbudziły szczególną sympatię wśród uczniów.

Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama