• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 24 listopada 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 5484

Imieniny biblioteki w Kasinie Wielkiej

Imieniny biblioteki szkolnej, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w ZPO w Kasinie Wielkiej świętowano w tym roku pod hasłem "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia".

W organizację uroczystości włączyli się uczniowie Koła Bibliotecznego przygotowując gazetki okolicznościowe oraz wystrój lokalu bibliotek. Aby zrealizować cel tegorocznej akcji zorganizowany został konkurs „Detektywi”, podczas którego uczniowie przygotowywali się do poszukiwania informacji w każdym rodzaju mediów oraz odtwarzania i korzystania z wiedzy już posiadanej.

Gimnazjaliści pisali konkurs „Przemoc w Internecie”. Internet niesie bowiem ze sobą nie tylko dobrodziejstwa, ale również zagrożenia. Uczniowie powinni więc być przygotowani na odpowiednie postępowanie w takiej sytuacji.
Na przerwach przeprowadzone zostały konkursy błyskawiczne: „Przysłowia mądrością narodu”, „Czy znasz to, co nas otacza”, „Wzbogacamy nasze słownictwo”. Niespodzianką za udział w tych konkursach były „chrupiące przysmaki”. Dużą zachętą do czytelnictwa był dzień „słodkiego wypożyczania”. W ramach tegorocznych imienin biblioteki przeprowadzona została również akcja „Książka to mądrość - podziel się nią”, dzięki której biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt woluminów.

Naszą szkolną książnicę w tych dniach odwiedzili najmłodsi uczniowie, którzy słuchali czytanych baśni i rozwiązywali zagadki. Dla oddziałów przedszkolnych przeprowadzony był konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”.
Dzięki wsparciu Pani Dyrektor uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i podziękowania, a zwycięzcy nagrody.

Warto podkreślić, że poprzez organizację takich odchodów świętująca biblioteka budzi zainteresowanie, staje się bardziej przyjazna i potrzebna, nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Teresa Kicmal / Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama