• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 28 listopada 2011, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 4053

MGKS Mszanka na fali. Wygrana po dramatycznym meczu i tie-breaku

To już siódmy mecz mszańskich siatkarzy na IV ligowych parkietach - jak na beniaminka MGKS Mszanka radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Tylko dwie porażki i aż pięć zwycięstw pozwala drużynie spod Lubogoszcza plasować się na wysokim, czwartym miejscu tabeli małopolskiej IV ligi mężczyzn. Tym razem do Mszany Dolnej zjechała ekipa KS Ryglice, w tabeli zajmująca miejsce siódme.

Głośny bęben i wuwuzele "niosły" mszańskich siatkarzy w I secie wygranym dość łatwo 25:19. Set drugi - słaba gra i bardzo wysoka przegrana. Siatkarze z Ryglic dali ugrać Mszance jedynie 13 punktów. Wynik 13:25 mówi sam za siebie - set bez historii.

Stan meczu 1:1 i wszystko zaczęło się od początku - lepsza gra i więcej walki. Gorący doping, tym razem niewielkiej grupy fanów, na niewiele się zdał. Trzeci set znów padł łupem rygliczan. Po ostatniej piłce na tablicy wyświetlił się wynik 22:25. Nasi rywale objęli prowadzenie w meczu 2:1.

W secie czwartym nad siatkarzami mszańskiej drużyny zawisło szekspirowskie "być, albo nie być" - by marzyć o secie piątym, ten trzeba było rozstrzygnąć na swoją korzyść. Po zaciętej walce i dużej ilości błędów z obu stron, po dyskusjach z arbitrem i dodającym ducha bębnie z wuwuzelami, udało się wygrać 25:19. Kolejny raz stan meczu został wyrównany. W przerwie przed tie-breakiem fani z bębnem i wuwuzelami "sprowadzili" się z galerii na poziom boiska. Ogłuszające walenie w bęben i afrykańskie "instrumenty", do których gracze Mszanki już przywykli, spętały ręce i nogi graczom z Ryglic. Po kilkunastu minutach było 15:5 i siatkarze z Mszany Dolnej mogli po raz piąty odtańczyć swój "rytualny" taniec zakończony jak zawsze przewrotem w tył i niskim ukłonem przed publicznością.

Kolejnym rywalem będą siatkarze Sokoła Tuchów - mecz 3 grudnia w hali rywala.

Źródło: Urząd Miasta Mszana Dolna
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama