• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 28 maja 2024
  • Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Reklama
Wiadomości
Data: 29 listopada 2011, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4370

W Mszanie Górnej o cyberprzemocy

W Zespół Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej podsumowano projekt edukacyjny pod hasłem "Dzieci w sieci - powiedz stop cyberprzemocy". Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi na problem przemocy rówieśniczej przy użyciu mediów elektronicznych, przybliżenie zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadomienie młodzieży, że cyberprzemoc to poniżanie, straszenie kogoś poprzez Internet lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają oraz podszywanie się pod kogoś w Sieci.

Projekt był realizowany od 7 października i wzięło w nim udział 26 uczniów klas drugich. Młodzież podzielona na 5 grup roboczych przygotowała: scenariusze lekcji wychowawczych i ankiety dla uczniów - młodzież przeprowadziła je w klasach drugich gimnazjum oraz IV i VI klasie szkoły podstawowej, prezentacje multimedialne i krótki film, konkursu plastyczny pt. "Dzieci w sieci" - powiedz stop cyberprzemocy, scenariusz i scenografię inscenizacji pt.: "Uważaj z kim piszesz, bo nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie", gazetki tematyczne, wystawę prac plastycznych i materiały na stronę WWW.

Na spotkaniu podsumowującym, przedstawiono inscenizację przygotowaną dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Wręczono również nagrody w konkursie plastycznym. Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zdobyła Anita Grucela z klasy III b, a w szkole podstawowej uczennica klasy VI Sabina Potaczek. Opiekę merytoryczną sprawowali Anna Mrózek-Kotarska - nauczyciel plastyki i Rafał Borowiecki- pedagog szkolny.

Jarosław Mazur / opracował (mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama