• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 1 grudnia 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 4094

Pasowanie 4 i 6-latków w przedszkolu w Kasinie Wielkiej

W Przedszkolu w Kasinie Wielkiej odbyła się uroczystość pasowania przedszkolaków, która już na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszej placówki. Jest ona szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Pasowanie było pierwszą otwartą imprezą w tym roku, w której mogli uczestniczyć wszyscy rodzice. Uroczystość ta połączyła ślubowanie przedszkolaków z zabawą andrzejkową.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Aby było wesoło, a uroczystość dostarczyła niezapomnianych wrażeń, zaproszona została wesoła czarownica. Przybyła ona z ogromną walizką i Wielką Księgą Wróżb. Po powitaniu czarownica zaprosiła wszystkich na magiczne spotkanie. Dzieci nauczyły się czarodziejskiego zaklęcia „Czary mary hu hu hu…” i wykorzystywały go podczas wróżb. Bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach i z uwagą słuchały przepowiedni dotyczących swojej przyszłości. Wróżono również rodzicom, którzy z ust czarownicy usłyszeli, co ich czeka. Na zakończenie wszyscy zatańczyli wspólny taniec.

Magiczne chwile pełne czarów udały się wspaniale. Przedszkolaki złożyły ślubowanie w obecności rodziców, grupy 5 - latków i pani dyrektor przypominając wszystkim 10 znanych reguł Kodeksu Przedszkolaka. Dyrektor Janina Ziemianin zaczarowanym piórem dokonała pasowania i złożyła dzieciom gratulacje. Na pamiątkę z rąk czarownicy otrzymały dyplomy i słodycze. Wysiłek dzieci i umiejętności artystyczne zostały nagrodzone gromkimi brawami ze strony zaproszonych gości. Miejmy nadzieję, że dzieciom i rodzicom ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Opiekun Genowefa Grygiel
Reklama
Zobacz także
Reklama