• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości

Biegaczki narciarskie LKS Witów ski odebrały nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe

Wtorek, 30 kwietnia 2024 11:38

Tuż przed długim weekendem majowym, kiedy również sportowcy mają „wolne” od zgrupowań, w końcu udało się spotkać zawodniczkom LKS Witów ski z Bolesławem Żabą, Wójtem Gminy Mszana Dolna. Mimo, że nagrodę za wysokie osiągnięcia sportowe w ciągu 2023 gospodarz gminy przyznał Aleksandrze Kołodziej i Wiolecie Opyd kilka miesięcy wcześniej, dopiero dzisiaj udało się im spotkać, aby dokonać oficjalnego jej przekazania.

Kołysanka od Bobasa i Kariny (video)

Wtorek, 30 kwietnia 2024 11:03

Duet rabczańskich artystów Karina i Kuba, czyli projekt Bobass Dla Dzieci, zaprezentował najnowszy utwór własnej kompozycji przeznaczony dla wszystkich "Bobasów". "Kołysanka" - taki tytuł nosi najnowsza propozycja od duetu.

Uczennice Romera kolejny raz zdobyły mistrzostwo województwa małopolskiego

Wtorek, 30 kwietnia 2024 09:49

23 kwietnia na terenie lotniska w Nowym Targu drużyna dziewcząt, reprezentująca I LO im. E. Romera w składzie: Anna Jajecznica, Oliwia Zubrzycka, Nikola Talaga, Roksana Banaś , Alessandra Sęk i rezerwowe (Martyna Talaga i Izbela Niezabitowska) pokonała rywalki i pewnie zdobyła tytuł mistrzyń województwa małopolskiego w biegach przełajowych w ramach Małopolskich Drużynowych Biegów – LICEALIADA MŁODZIEŻY.

I sesja Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

Wtorek, 30 kwietnia 2024 09:46

Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu II postanawia, co następuje: Zwołać I sesję Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju na dzień 7 maja 2024 r. na godz. 10.00. Miejsce odbycia sesji: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 2, Sala Obrad pok. 05 w celu złożenia ślubowania przez radnych Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju oraz przez Burmistrza Rabki-Zdroju wybranych w wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.

Filip Latawiec już zdał maturę z matematyki

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 14:06

Uczeń I LO im. E. Romera Filip Latawiec jako Finalista 75 Olimpiady Matematycznej z matematyki uzyskał stuprocentowy wynik z tegorocznej matury zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.

Majeranki zakwalifikowały się na Festiwal Folkloru w Bukowinie Tatrzańskiej

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 10:06

W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyły się przesłuchania konkursowe XXXIX „Muzykowania na Duchową Nutę”. Muzykanci i śpiewacy ludowi z całego Podhala zawitali do Czarnego Dunajca, żeby wspomnieć osobę i twórczość Andrzeja Knapczyka-Ducha z Cichego.

Teologia ciała - warsztaty dla młodzieży

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 10:00

W Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odbyły się warsztaty dla młodzieży na temat teologii ciała św. Jana Pawła II przeprowadzone przez specjalistkę z Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie.

"Tehillim" - Psalmy. Żydowski i chrześcijański skarbiec modlitw

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 09:57

26.04.2024 r. w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, odbyło się pierwsze spotkanie trzeciej już edycji naszego projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Tematyka wydarzenia ogniskowała się wokół Księgi Psalmów. Ta księga biblijna bodaj najbardziej łączy Żydów i chrześcijan w modlitwie i refleksji, będąc także skarbem ogólnoludzkiej kultury.

Rabkoland otworzył sezon 2024! Wspaniała zabawa, nowe atrakcje i specjalni goście! (zdjęcia)

Sobota, 27 kwietnia 2024 15:20

Bramy Rabkolandu zostały ponownie otwarte! Dopisała pogoda i frekwencja. Show pełne emocji zapewniła znana z programu Mam Talent parada Gwardii Gryfa oraz pokaz tańca z animacjami. Uwagę przykuł również spektakl Krucabomby oraz nowe atrakcje Rabkolandu na czele z Ulami Pana Trzmiela! Teraz, czas na kolejną porcję rozrywki!

Czyste rzeki - akcja bez końca (zdjęcia)

Sobota, 27 kwietnia 2024 14:17

W sobotę 27 kwietnia na terenie Rabki-Zdroju prowadzona była przez członków Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 19 akcja „Czyste rzeki”.

Witold Latusek: "Kurz wyborczy opada"

Piątek, 26 kwietnia 2024 19:07

FELIETON: Kurz wyborczy opada. Można powoli przechodzić w tryb normalności. Duża część aktywnego społeczeństwa rabczańskiego wyraziła w wyborach wolę kontynuowania wizji rozwoju Rabki-Zdroju przez burmistrza Leszka Świdra - pisze Witold Latusek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

System POS dla gastronomii - niepodważalne ułatwienie pracy. Sprawdź, o czym mowa

Piątek, 26 kwietnia 2024 19:00

Polska gastronomia stale rozwija się i unowocześnia. Widać to zwłaszcza w większych miastach, gdzie raz za razem otwierają się kolejne lokale serwujące przepyszne dania z niemal całego świata.

Od poniedziałku nastąpi zmiana organizacji ruchu na DK47 w Rdzawce

Piątek, 26 kwietnia 2024 12:20

GDDKiA O/Kraków informuje, że od poniedziałku (29 kwietnia) od godz. 12:00, zmienia organizację ruchu w Rdzawce (droga krajowa nr 47).

Budowa ruszyła

Piątek, 26 kwietnia 2024 08:34

Rozpoczęła się budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego, w którym powstaną mieszkania na wynajem o umiarkowanym czynszu. Wykonawca wykonał już wykop i rozpoczął zbrojenie fundamentów, na których stanie budynek.

Majówka w Amfiteatrze z Meloarte

Piątek, 26 kwietnia 2024 08:33

Centrum Kultury, Sportu i Promocji zaprasza 3 maja o godz. 17.00 do rabczańskiego Amfiteatru na niezwykły koncert w którym wystąpią soliści, chór i Młodzieżowa Orkiestra Meloarte!

Reklama