• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 14 lipca 2024
  • Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Reklama
Wiadomości

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Mszanie Dolnej

Czwartek, 27 czerwca 2024 20:07

Na stadionie miejskim w Mszanie Dolnej, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych organizowane przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Limanowej oraz Powiat Limanowski.

Marek Rekucki wyróżniony w XXVII edycji nagrody "Chroniąc Pamięć"

Czwartek, 27 czerwca 2024 16:06

W Żydowskim Muzeum Galicja, odbyła się ceremonia wręczenia wyróżnień "Chroniąc pamięć" dla osób i instytucji zasłużonych w ochronie dziedzictwa żydowskiego w naszym kraju. Marek Rekucki, wiceprezes Fundacji Sztetl Mszana Dolna, znalazł się w gronie wyróżnionych, wśród których w poprzednich latach były takie znakomitości, zasłużone dla pamięci i dialogu jak Jan Jagielski, Janusz Poniewierski, Krzysztof Bielawski, Bogdan Białek czy Karolina Panz.

Szpital rośnie w oczach (zdjęcia)

Czwartek, 27 czerwca 2024 12:38

Z tygodnia na tydzień przybywa kolejnych pięter w nowo budowanym budynku Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Prace idą zgodnie z planem, a budynek rośnie w oczach. Z murów wyłania się już bryła przyszłej placówki.

Spacery po Rabce z Przewodnikiem 2024

Czwartek, 27 czerwca 2024 10:48

Drodzy Mieszkańcy, Szanowni Goście – Koło PTTK Oddział Rabka serdecznie zaprasza na wakacyjny cykl spacerów po Rabce z Przewodnikiem. W tym roku spotykać się będziemy w każdą środę od 3 lipca, o godz. 15:00.

Wielka dyskusja na temat książki o Rabce. Czytelnicy podzieleni, duże emocje na spotkaniu w księgarni Między Słowami

Środa, 26 czerwca 2024 20:29

RABKA-ZDRÓJ: Duże zainteresowanie towarzyszyło spotkaniu z Beatą Chomątowską, dziennikarką, pisarką i autorką książki „Miasto Dzieci Świata”, która wywołała wśród mieszkańców Rabki-Zdroju duże poruszenie. Spotkanie odbyło się w księgarni Między Słowami w Rabce-Zdroju, a jego organizatorem była Fundacja KINEMATOGRAF. Spotkanie prowadziły Anna Czapnik-Wójcik i Katarzyna Salczyńska. Emocje momentami brały górę. Przeważała opinia, że książkę się dobrze czyta, jest ciekawa, ale zawiera błędy merytoryczne, które wytknęli jej rabczanie.

Nowa nawierzchnia na "Orliku"

Środa, 26 czerwca 2024 15:14

Dobiega końca przebudowa boisk sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju. Prace polegają m.in. na wymianie istniejącej, zniszczonej nawierzchni z trawy sztucznej na nową wraz z rozbiórką i utylizacją istniejącej nawierzchni, obejmują wymianę warstwy wyrównującej z miału kamiennego na warstwę z kruszywa.

Nietypowe znalezisko

Środa, 26 czerwca 2024 13:50

Straż Miejska w Rabce-Zdroju bardzo prosi osoby mające jakąkolwiek informację o podrzuconych ośmiu szczeniakach z ul. Słonecznej w Rabce-Zdroju.

Dachowanie samochodu

Środa, 26 czerwca 2024 13:47

Wcześnie rano strażacy zostali wezwani do wypadku, do którego doszło w Porębie Wielkiej.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Kasprowicza - ODWOŁANA

Wtorek, 25 czerwca 2024 19:52

Firma Budimex, główny wykonawca odcinka linii kolejowej 104 z Chabówki do Zarytego informuje w komunikacie z 25 czerwca, że odwołuje, z niezależnych przyczyn, zaplanowaną wcześniej 1 lipca, tymczasową zmianę organizacji ruchu na ul. Kasprowicza w Rabce-Zdroju.

Sukces orkiestr

Wtorek, 25 czerwca 2024 15:52

Orkiestra Dęta Mszana Górna w swojej kategorii zdobyła pierwsze miejsce, a Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej i Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej wyróżnienia pierwszego stopnia, podczas 46. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

Zawodnicy LKS Witów ski powołani do kadry Polskiego Związku Narciarskiego

Wtorek, 25 czerwca 2024 14:58

Aleksandra Kołodziej oficjalnie została powołana do kadry „A” Polskiego Związku Narciarskiego. Ogłoszono to w czerwcu b.r. Przez dwa miesiące Ola trenowała samotnie w Łętowem lub z koleżankami w Katowicach, gdzie studiuje na pierwszym roku Akademii Wychowania Fizycznego. Obecnie przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem.

Dyżur poselski Weroniki Smarduch w Mszanie Dolnej

Wtorek, 25 czerwca 2024 13:26

Posłanka Weronika Smarduch zaprasza mieszkańców Mszany Dolnej oraz okolic na dyżur poselski, który odbędzie się 3 lipca w godzinach od 10:00 do 14:00 w Urzędzie Gminy Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6.

Stara szkoła przy ulicy Podhalańskiej nie zostanie sprzedana? Powiat analizuje, co zrobić

Wtorek, 25 czerwca 2024 10:53

RABKA-ZDRÓJ: Władze powiatu rozważają możliwość wyremontowania zabytkowego, drewnianego budynku starej przy ulicy Podhalańskiej. Niewykluczone, że starostwo zrezygnuje z kolejnych (dotychczasowe były nieudane) prób jego sprzedaży.

Fantastyczny występ zawodników UKS Romer Rabka-Zdrój

Wtorek, 25 czerwca 2024 07:46

Najlepsi zawodnicy z całej Polski w kategoriach wiekowych U12, U14, U16 spotkali się na stadionie lekkoatletycznym we Włocławku na Ogólnopolskim Finale LDK Nestle Cup. Fantastyczny występ zaliczyli zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój, którzy wywalczyli 3 medale a dwa z nich to nowe rekordy życiowe.

Zguba na Zbójeckiej

Wtorek, 25 czerwca 2024 07:42

W poniedziałek 24 czerwca w godzinach popołudniowych obsługa MOP Zbójecka Góra znalazła saszetkę na pas, w której jest dziecięcy portfelik z pieniążkami - niestety bez dokumentów.

Reklama