• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości

Pamięci ofiar Katynia i katastrofy smoleńskiej

Niedziela, 7 kwietnia 2024 13:11

Stowarzyszenie Gniazda Integracji Lokalnej „Gil" zaprasza do oddania hołdu ofiarom ZBRODNI KATYŃSKIEJ i TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ 14 kwietnia 2024r. w Rabce-Zdroju

Podsumowanie kampanii wyborczej Roberta Wójciaka kandydata na burmistrza Rabki-Zdroju(Materiał wyborczy KWW Roberta Wójciaka)

Piątek, 5 kwietnia 2024 23:14

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Rabki-Zdroju, W dniu 7 kwietnia 2024 roku będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju oraz Burmistrza Rabki-Zdroju. Jest to kluczowy moment w kształtowaniu przyszłości naszej gminy. Jako Wasz kandydat na Burmistrza, chcę prosić o Wasze wsparcie i głosy w nadchodzących wyborach na mnie i kandydatów na Radnych z mojego Komitetu Wyborczego.

Podsumowanie kampanii wyborczej Leszka Świdra kandydata na burmistrza Rabki-Zdroju (Materiał wyborczy KWW Leszka Świdra)

Piątek, 5 kwietnia 2024 22:00

Szanowni Mieszkańcy! Obecna kadencja i kampania wyborcza zmierza ku końcowi. Czas na podsumowania i wnioski. W niedzielę 7 kwietnia czas na wybory, które zadecydują w jakim kierunki pójdzie Gmina Rabka-Zdrój w kolejnych pięciu latach. Dlatego tak ważny jest udział w tych wyborach i wyrażenie swojej opinii. Wybory zawsze stanowią najlepszą formą referendum, w którym mieszkańcy mogą ocenić czy dotychczasowy kurs jest właściwy czy wymaga korekty.

Przedwyborcze zaklinanie rzeczywistości w wydaniu Burmistrza Rabki-Zdroju (Materiał wyborczy KWW Aleksandry Koper)

Piątek, 5 kwietnia 2024 20:53

Przyglądając się postępowaniu i sposobowi sprawowania władzy przez obecnie urzędującego Burmistrza Rabki-Zdroju mgr Leszka Świdra odnoszę nieodparte wrażenie, że codzienną wręcz praktyką stało się przerzucanie odpowiedzialności za wszelkie niepowodzenia, związane z prowadzonymi przez Pana Burmistrza inwestycjami, na grupę „niepokornych” radnych, zwanych przez rabczańską władzę „opozycją”.

Chcesz zmian? Zagłosuj na listę nr 12! (Materiał wyborczy KWW Podhalańska Wspólnota)

Piątek, 5 kwietnia 2024 16:40

Komitet Wyborczy Wyborców Podhalańska Wspólnota to rodowici Rabczanie, którzy z Państwa poparciem pragną być Waszymi przedstawicielami w Radzie Powiatu Nowotarskiego. Cechuje nas duże doświadczenie i skuteczność w działaniu oraz sprawczość.

Bartosz Leksander podsumowuje trudy kampanii spotem wyborczym (Materiał wyborczy KWW Razem dla Spytkowic)

Piątek, 5 kwietnia 2024 16:36

Kandydat na Wójta Gminy Spytkowice - Bartosz Leksander wraz ze swoim komitetem podsumował aktywnie prowadzoną w mediach społecznościowych kampanię wyborczą.

Głos oddany na KWW Rabczańska Wspólnota Samorządowa to głos za Zgodą Współpracą i Sukcesem (Materiał wyborczy KWW Rabczańska Wspólnota Samorządowa)

Piątek, 5 kwietnia 2024 16:25

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym święcie demokracji, jakim jest możliwość wyboru swoich przedstawicieli do samorządu.

Jak podsumowują kampanię? Do czego starali się przekonać wyborców? Dlaczego na nich zagłosować?

Piątek, 5 kwietnia 2024 16:20

Na kilka godzin przed ciszą wyborczą zapytaliśmy o to wszystkich kandydatów na burmistrza Rabki-Zdroju.

Brutalni bracia napadli na małżeństwo w Skawie. 86-latka kopali i bili po głowie, jego żonie wyrwali obrączkę

Piątek, 5 kwietnia 2024 13:51

21 i 32-latek pobili siedzące na ławce w Skawie małżeństwo, a następnie ukradli im portfel z dokumentami i biżuterię. Sprawcy bardzo szybko zostali ustaleni i zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a skradzione rzeczy zostały odzyskane. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Zapłakany ojciec: "Tragedia rozegrała się na moich oczach. Nie chcę sensacji, tylko sprawiedliwości"

Piątek, 5 kwietnia 2024 11:59

W czwartkowy wieczór w Rabce-Zdroju obecni byli dziennikarze programu "Reporterzy". Na antenie TVP wyemitowany został reportaż na temat tragedii, jaka rozegrała się w Parku Zdrojowym 1 kwietnia. - Chcieliśmy dziadkowi zrobić niespodziankę, który był w szpitalu. Żona poszła z Tymusiem. W pewnym momencie przyszedł tak silny podmuch... Ja widziałem jak to drzewo leci... Jak podbiegłem, byłem pierwszy na miejscu - opisywał przed kamerami zapłakany ojciec 7-letniego Tymka i mąż 42-letniej Anny, którzy zginęli przygnieceni przez drzewo podczas wichury.

Sztuka w Centrum Zdrowia i Urody (zdjęcia)

Piątek, 5 kwietnia 2024 11:22

W Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rabce-Zdroju, mieszczącej się w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego, odbył się wernisaż prac malarskich Natalii Bachorczyk i Sary Szeligi. Swój talent muzyczny podczas wernisażu zaprezentowała również Julia Chrustek.

Historia Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny pisana...(zdjęcia)

Piątek, 5 kwietnia 2024 10:10

Odlotowo, i to bladym świtem, 4 kwietnia rozpoczęliśmy świętowanie przyjęcia do zaszczytnego grona wyróżnionych Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny jego użytkowników. Dzięki naszej współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną oraz Kraków Baloon Team w niebo poszybował balon Małopolski, a na jego pokładzie nie kto inny, jak Zagórzanie! Tym razem dopisała pogoda i na zagórzańskim niebie mogliśmy podziwiać statek, który pięknie zmatchował się zagórzańskimi kolorami…

Rabkoland bezpłatny dla uczniów i przedszkolaków z Rabki-Zdroju!

Piątek, 5 kwietnia 2024 09:37

Już 8 maja, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie szkół oraz przedszkolaki z gminy Rabka-Zdrój będą mieli okazję odbyć całkowicie darmową wycieczkę do Rabkolandu. Na dzieci czeka całodniowa, bezpłatna zabawa na wszystkich atrakcjach parku i możliwość integracji z rówieśnikami z innych klas i szkół. Co należy zrobić, by zgłosić grupę? Wyjaśniamy krok po kroku.

Rabczańskie refleksje Witolda Latuska: "Zachęcam do pójścia do wyborów. Żebyśmy wszyscy nie obudzili się po wyborach z wielkim kacem i poczuciem straconej szansy"

Piątek, 5 kwietnia 2024 08:18

FELIETON: - Obserwując kończącą się kampanię wyborczą można zaryzykować stwierdzenie, że niczym nie zaskoczyła. Kandydat z facebookowym programem, wspierany przez szwagierkę, wypuścił klipy z cyklu „wieś tańczy i śpiewa”, co doskonale zgrało się z programem wyborczym. Kandydat, który chwalił się wiedzą i doświadczeniem poległ na skuteczności w przypadku szpitala. Rozpaczliwa szarża jego pryncypałki zakończyła się tak samo szybko jak się rozpoczęła. Po drodze był jeszcze żenujący atak wspomnianej szwagierki na młodą nadzieję rabczańskiego samorządu i jakieś odjechane wpisy na innym lokalnym portalu - pisze Witold Latusek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Oświadczenie Aleksandry Koper dotyczące wypowiedzi burmistrza Leszka Świdra

Czwartek, 4 kwietnia 2024 19:15

RABKA-ZDRÓJ: - Odnosząc się to cytowanego wyżej oświadczenia, które wymienia mnie z imienia i nazwiska, mam obowiązek odnieść się do wypowiedzi Pana Burmistrza i stwierdzić, że Przewodniczący Rady Miejskiej naruszył obowiązujące prawo - napisała w oświadczeniu przekazanym naszej redakcji radna Aleksandra Koper.

Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama