• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 22 stycznia 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 4172

Karius i Baktus zadebiutowali na scenie przy ul. Orkana

RABKA-ZDRÓJ: W teatrze Lalek "Rabcio" miała miejsce premiera najnowszego spektaklu dla dzieci pod tytułem "Karius i Baktus", autorstwa norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera.

To druga premiera w "Rabciu" w styczniu. W pierwszym tygodniu na scenie przy ul. Orkana zaprezentowano operę lalkową dla widzów dorosłych pt. "La serva padrona". Było to, jak na razie, jedyne przedstawienie w Rabce-Zdroju - kolejne zależą od tego, czy znajdą się pieniądze na jego wystawienie, gdyż spektakl jest dosyć kosztowny.

"Karius i Baktus" to natomiast klasyczny spektakl lalkowy dla dzieci, które tradycyjnie serwuje najmłodszym widzom rabczański teatr. Opowiada on - zakończoną morałem - historię małego chłopca, który nie chce myć zębów, a w którego buzi żyją dwie istoty - tytułowi bohaterowie.

Reżyserem spektaklu jest Jarosław Antoniuk, autorem scenografii Przemysław Karwowski, a muzyki Bogdan Szczepański. Grają rabczańscy aktorzy: Piotr Serafin, Krystyna Kachel i Agnieszka Kwiatkowska. Dekoracje i lalki: Ewa Filochowska-Karwowska, Eliza Wtorkiewicz-Kaleta, Andrzej Chojnowski i Ryszard Olkuśnik. Światło - Bogusław Handzel, dźwięk - Gabriel Gacek.

Kolejne przedstawienie już w poniedziałek 23 stycznia o godz. 16.

(mr)
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama