• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 24 stycznia 2012, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3660

Uzdrowisko Rabka S.A. nie zostanie sprywatyzowane. Przynajmniej na razie

Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji na nabycie akcji spółki Uzdrowisko Rabka S.A. z siedzibą w Rabce-Zdroju - poinformował w oficjalnym komunikacie resort.

Zaproszenie do nabycia 1 939 500 akcji, stanowiących 91,06% kapitału zakładowego spółki, ministerstwo ogłosiło w październiku ubiegłego roku. Ministerstwo zapewniało, że podczas negocjacji brana będzie pod uwagę oferowana cena za akcje, ale również takie to, czy nowy nabywca będzie inwestował w rozwój uzdrowiska. Podkreślano, że musi się także zobowiązać, że będzie kontynuował podstawową działalność spółki i przyjmie na siebie zobowiązania związane z ochroną interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Jak poinformował serwis tygodnikpodhalanski.pl, na zaproszenie ministra odpowiedziały trzy podmioty: STP Investment S.A. z siedzibą w Bochni, ARTMEDIK Sp. z o.o. z siedzibą w Jędrzejowie oraz Konsorcjum: Krakowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Krakowie i Laskowski Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Krakowie. Z żadnych z nim Ministerstwo Skarbu nie podpisało umowy. Powodem był, jak poinformowano, brak satysfakcjonujących ofert.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama