• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 24 stycznia 2012, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3445

Olszowianie z noworoczną wizytą u kardynała Stanisława Dziwisza

Grupa 62-ciu dzieci należących do zespołu regionalnego Olszowianie na czele z p. dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce - Bogusławą Pajdzik, opiekunami zespołu p. Zofią Piekarczyk, p. Wiolettą Kraus i p. Bogusławem Nawarą oraz przedstawicielami rodziców udała się na spotkanie z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem do siedziby Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Fot. Tadeusz Warczak
Podczas uroczystego spotkania dyrektor szkoły p. Bogusława Pajdzik oraz opiekun zespołu p. Bogusław Nawara złożyli w imieniu wszystkich przybyłych oraz społeczności szkoły serdeczne życzenia noworoczne dla Księdza Kardynała.
Działający od ponad roku Zespół Regionalny Olszowianie zaprezentował kolędy i pastorałki oraz gwarę olszowską. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Jego Eminencja Ks. Kardynał żywo interesował się historią zespołu oraz miejscowością Olszówka, którą odwiedził w 2008 roku. Rozmawiał z dziećmi na różne tematy, zadawał pytania, na które chętnie odpowiadały. Ksiądz Kardynał skierował pod adresem obecnych wiele ciepłych słów, podkreślając wychowawczą rolę szkoły w szerzeniu kultury własnego regionu. W trakcie rozmowy członkowie zespołu wyrazili nadzieję na kolejną spotkanie, tym razem w Olszówce, przy okazji chrztu zespołu.

Dziękując za wizytę Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił błogosławieństwa przybyłym, złożył wszystkim obecnym oraz mieszkańcom Olszówki życzenia noworoczne. Na koniec wręczył wszystkim obecnym pamiątkowe różańce. Dzieci uczestniczące w spotkaniu zostały obdarowane słodyczami. Nie mogło zabraknąć wspólnego, pamiątkowego zdjęcia z Ks. Kardynałem. Na zakończenie wizyty wszyscy udali się do kaplicy, w której w ciszy i skupieniu mogli się pomodlić.

Spotkanie z Jego Eminencją Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem wywarło na wszystkich ogromne wrażenie, tym bardziej, że odbywało się ono w miejscu gdzie mieszkał i przebywał sam papież Jan Paweł II.

Tekst: Bogusława Pajdzik


Źródło: http://diecezja.pl/pl/wydarzenia/3124-qolszowianieq-u-ks-kardynaa-z-kold


Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

górol
28.01.2012 19:12
IP: 83.22.59.202

Szkoda ze ks kardył do rózanców nie dorzucij pobytu na basenie w bukowinie tarzanskiej

Zobacz także
Reklama