• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 26 stycznia 2012, Czwartek / Ilość wyświetleń: 3529

Uczniowie z Kasinki Małej z kolędą w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wraz ze swoimi opiekunami Barbarą Łojas i Agatą Ziębą odwiedzili chorych przebywających w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej.

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Radość, miłość, pokój, wzajemne zrozumienie, unoszą się w powietrzu jak woń kadzidła i wchodzą w nasze serca po to, byśmy mogli stać się lepsi. Narodzony Pan - mała dziecina, która przychodzi na świat błogosławi wszystkim wokoło przynosząc niczym nieokreśloną harmonię i spokój.

W ten właśnie wyjątkowy czas, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wraz ze swoimi opiekunami Barbarą Łojas i Agatą Ziębą odwiedzili chorych przebywających w Ośrodku Leczniczo-Opiekuńczym w Rabie Wyżnej. Bliskość Narodzonego Pana chcieliśmy im przekazać i pokazać za pomocą jasełek, które przygotowaliśmy wraz z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

I nic nie było by w tym wyjątkowego gdyby nie to, że oglądali nas Ci, którzy najbardziej doświadczeni są krzyżem Jezusa. Ten istotny fakt sprawił, że głębiej mogliśmy zaangażować się w inscenizację i godniej przeżyć chwile Bożego Narodzenia. To spotkanie miało bardzo wymowny charakter, ponieważ w oczach tych ludzi niejednokrotnie bardzo ciężko chorych zobaczyć można było radość, miłość, uznanie i wdzięczność, taką zwyczajną niczym nie skrępowaną wdzięczność.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania i wyrażamy niezmierne zadowolenie z tego, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

Agata Zięba / Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama