• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 26 stycznia 2012, Czwartek / Ilość wyświetleń: 3704

Kolejne wyróżnienia dla zawodników rugby RC Gorce

Miniony weekend przyniósł dobre wieści dla zawodników klubu RC Gorce Raba Niżna. Statuetkę za debiut 2011 roku trzech powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego i gorlickiego na gali, która odbyła się 20 stycznia w Klubie Level w Nowym Sączu, odebrał Krzysztof Ząbczyński.

Plebiscyt organizowany był przez „Gazetę Krakowską”, Radio RDN Nowy Sącz, Tygodnik „Miasto” oraz firmę DeGie Dariusz Grzyb. Sam zawodnik nie krył zaskoczenia ale i ogromnej radości, udowadniając, że ciężka praca na treningach przynosi efekty nie tylko w postaci regularnych powołań do Reprezentacji Polski. Ząbczyński to bowiem od dwóch lat czołowy zawodnik Młodzieżowych Reprezentacji Polski, uczestnik Mistrzostw Europy 2011, mający nawet już swój debiut w kategorii seniora. Ogromne gratulacje i oby to nie ostatnie takie wyróżnienie perspektywicznego zawodnika pochodzącego z Kasinki Małej i dumnie reprezentującego barwy klubu z Raby Niżnej.

Kolejną dobrą wiadomością jest powołanie na pierwszą konsultację reprezentacji Polski do lat 20 zawodnika RC Gorce Jarosława Knowy. Kadra rozpoczyna przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Czechach. Konsultacja odbędzie się w Warszawie w dniach 10-12 luty. Liczymy na dobrą postawę nie mniej solidnego i bardzo już doświadczonego zawodnika z Raby Niżnej.

A już w niedzielę 29.01 o godz. 12.30 zapraszamy do obejrzenia na żywo w akcji naszych reprezentantów, którzy w ramach przygotowań Reprezentacji Juniorów podczas obozu w Myślenicach rozegrają mecz z Reprezentacją Czech (stadion Dalinu Myślenice). Serdecznie zapraszamy.

Łukasz Kościelniak
Reklama
Zobacz także
Reklama