• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 27 stycznia 2012, Piątek / Ilość wyświetleń: 12315

Gala, podziękowania i statuetki dla sympatyków oraz sponsorów sekcji piłkarskiej KS Turbacz

MSZANA DOLNA. Urząd Miasta, Komisja Sportu Rady Miasta oraz Zarząd Klubu Sportowego Turbacz byli organizatorami uroczystej gali w pensjonacie Janda, na którą zaproszeni zostali sympatycy i sponsorzy klubu. To dzięki nim Turbacz w ciągu roku odbił się od dna, w połowie sezonu jest liderem tabeli klasy A i pewnie zmierza po awans do okręgówki.

- Spotykamy się, żeby podsumować 2011 rok w działalności sekcji piłkarskiej klubu. Zapraszamy na to spotkanie ludzi, którzy są życzliwi mszańskiej piłce, pomagają jej finansowo i rzeczowo, w różny sposób. To dzięki nim piłka nożna w Mszanie Dolnej ma się dzisiaj dobrze - mówi Gorce24.pl burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak.

- W porównaniu z ubiegłym sezonem, w przypadku Turbacza, to nie jest niebo a ziemia. Byliśmy na dole tabli, teraz jesteśmy na szczycie - mówi prezes klubu Władysław Szczypka. - Stawiamy na wychowanie młodzieży. Żacy, trampkarze, juniorzy - bazujemy na własnych zawodnikach i przynosi to efekty. Nie chcemy w Turbaczu armii zaciężnej. Rok 2011 był dobry, wyniki są, ale przede wszystkim dobrze, że się sponsorzy pojawili - podkreśla.

Na liście darczyńców sekcji piłkarskiej klubu jest 26 nazwisk i firm. Wszyscy oni zostali zaproszeni na galę. Usłyszeli tu wiele podziękowań i ciepłych słów, otrzymali klubowe szaliki, odznaczenia i statuetki.

- Wasze zaangażowanie pozwoliło odbudować siłę mszańskiego zespołu - mówił sekretarz klubu Kazimierz Kokoszka.

- Wsparcie sponsorów dało dużo - duchowo, moralnie, finansowo i rzeczowo. Dziękuję bardzo. Po trochę, po trochę i wszystko zmienia się w tym klubie na dobre - dziękował prezes Szczypka. On także dostał podziękowania - burmistrz Filipiak dziękował mu za trud, poświęcenie, za serce, za to, że klub się rozwija. Wiele podziękowań otrzymał też sam burmistrz Tadeusz Filipiak, którego na wniosek władz Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu odznaczono srebrną odznaką honorową za czynne, aktywne i silne wspierane sekcji piłkarskiej klubu Turbacz na każdym możliwym szczeblu i w różnoraki sposób.

Gośćmi gali byli: Marian Kuczaj - prezes Nowosądeckiego Okręgu Piłki Nożnej, jego zastępca Antoni Ogórek i prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej Stanisław Strug, wójt gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek i przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna Adam Malec.

Rok temu Turbacz był na dnie tabeli limanowskiej klasy A. Dziś, przed rundą wiosenną, jest na pierwszym miejscu z sześcioma punktami przewagi nad drugą w tabeli Limanovią Limanowa II. W pierwszej rundzie Turbacz przegrał tylko jeden mecz, dwa zremisował, wszystkie pozostałe wygrał. W klubie trenuje 150 zawodników w czterech grupach, którymi opiekują trenerzy: Franciszek Mrózek (trener I zespołu), Michał Smoleń (trener juniorów) i Grzegorz Szynalik (trener trampkarzy).

Lista osób, którym wręczono w dniu 26 stycznia statuetki w podziękowaniu za wspieranie działalności sekcji piłkarskiej KS Turbacz i promocję miasta Mszana Dolna w 2011 roku:

1. Teresa i Stanisław Cichańscy
2. Bożena i Władysław Kubikowie
3. Janina i Kazimierz Dudowie
4. Bogdan Aksamit
5. Paweł Szczypka
6. Stanisław Róg
7. Zbigniew Dąbrowski
8. Antoni Porębski
9. Kazimierz Dudzik
10. Janusz Stożek
11. Eugeniusz Kotarba
12. Jan Duda
13. Piotr Cichórz
14. Janusz Potaczek
15. Sylwester Cichórz
16. Leszek Popiołek
17. Józef Homa
18. Piotr Krzysztofiak
19. Stanisław Dziętło
20. Józef Stożek
21. Marek Kujszczyk
22. Andrzej Dudzik
23. Jan Piekarczyk
24. Anna Filipiak
25. Andrzej Debski
26. Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej

(mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

zdrowy
30.01.2012 00:40
IP: 176.100.194.30

zobaczymy,na ile wystarczy zapału sponsorom :)

piłkarz
29.01.2012 09:50
IP: 83.22.59.18

Gratulacje dla tych co wspieraja ten kub równiez dla pani Ani burmistrzowej.

Zobacz także
Reklama