• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 28 stycznia 2012, Sobota / Ilość wyświetleń: 3390

Katarzyna Rogowiec triumfuje na starcie rywalizacji paraolimpijczyków w Stanach Zjednoczonych

Rabczanka Katarzyna Rogowiec i Kamil Rosiek wraz z trenerami Witoldem Koperniakiem i Stanisławem Ślęzakiem są w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Cable w stanie Wisconsin, miejscu kolejnych zmagań biegowych i biatlonowych.

- Wylądowaliśmy w Minneapolis (Minesota), żeby przejechać ok. 500 km do Cable (Wisconsin), gdzie będziemy walczyć o kolejne punkty Pucharu Świata zarówno w biegach jak i w biatlonie. Stąd 30 stycznia wrócimy do Minneapolis, żeby zakończyć rywalizację w USA biegami: sprinterskim i długim dystansem na 15 km techniką łyżwową - relacjonuje Katarzyna Rogowiec.

Zawodnicy najpierw rozpoczęli rywalizację biegiem na 15 km techniką klasyczną. Rogowiec zwyciężyła w kategorii zawodniczek stojących przed Japonką Shoko Ota i Finką Maija Jarvela. Bieg rozgrywany był na trzech okrążeniach 5 km. Kasia po dwóch okrążeniach plasowała się na drugim miejscu za Japonka, po zmianie nart Kasia złapała drugi oddech. Mocniejsze smarowanie umożliwiło jej lepszy i bardziej rytmiczny bieg na ostatnim okrążeniu co przełożyło się na ostateczne zwycięstwo.

Kamil Rosiek wystartował dwie godziny po Kasi, po bardzo zaciętej walce na trasie uplasował się na wysokiej 7 pozycji.
Dzięki nowym kombinezonom biegowym zaprojektowanym, uszytym i podarowanym naszym reprezentantom Polski przez firmę Berdax z Poronina, są oni łatwo rozpoznawalni na trasie. Kolorowe stroje w narodowych barwach dodają skrzydeł zawodnikom. Po zakończonych zawodach chronią nas przed chłodem kurtki marki JMP. Firma JMP z Szaflar również wspiera Kadrę Paraolimpijska w Narciarstwie biegowym i Biatlonie.

Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama