• Sobota, 27 lutego 2021
  • Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

Informacje

Ogromny sukces biegaczki z Kasiny Wielkiej

Środa, 10 lutego 2021 15:56

Karolina Kaleta z Kasiny Wielkiej zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, rozegranych w Vuokatti. 18-letnia biegaczka narciarska stanęła na podium w sprincie techniką klasyczną.

Rabczanie wzięli udział w Wielkim Czytaniu Kolberga (video)

Wtorek, 9 lutego 2021 20:06

W Wielkim Czytaniu Kolberga, zorganizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Etnografii i Etnologii, wzięły udział przedstawicielki gminy Rabka-Zdrój.

O rabczańskim stroju ludowym i nie tylko (zdjęcia i video)

Wtorek, 9 lutego 2021 17:58

Jaki strój ludowy nosili dawniej mieszkańcy Rabki-Zdroju i okolic, a jaki powinni nosić dzisiaj? W jakiej kondycji jest strój ludowy Zagórzan i Kliszczaków? Jakie skarby możemy znaleźć w skrzyniach z dawnymi ubraniami, które stoją w magazynach Muzeum Orkana? Na te i inne pytania odpowiadały dr Katarzyna Ceklarz z Rabki-Zdroju i dr Dorota Majerczyk z Chabówki, współautorki publikacji pt. "Krakowiacy, Lachy, Górale - stroje wsi małopolskiej", wydanej przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół".

Tradycja jest naszą dumą (zdjęcia)

Wtorek, 9 lutego 2021 16:35

- Kultywujcie te piękne tradycje, które wyrażają naszą tożsamość i charakteryzują nas, przekazujcie je młodemu pokoleniu – podkreślał lubomierski proboszcz, o. Marek Kustroń, podczas kolejnej Zagórzańskiej Mszy Świętej w Lubomierzu.

Partnerstwo Zagórzańskie Dziedziny już oficjalne (zdjęcia)

Wtorek, 9 lutego 2021 09:33

Po trzech latach od swojego pierwszego spotkania kreatorzy marki lokalnej oficjalnie powołali i przypieczętowali partnerstwo „Zagórzańskie Dziedziny”.

Które wyciągi ruszą w piątek?

Poniedziałek, 8 lutego 2021 19:03

Na 12 lutego otwarcie zapowiedziały wyciągi narciarskie w Kasinie Wielkiej i Chabówce. Co z pozostałymi?

Spotkanie w stylu retro (zdjęcia)

Poniedziałek, 8 lutego 2021 18:47

Członkowie i sympatycy stowarzyszenia Dawnej Rabki Czar z Rabki-Zdroju spotkali się na wspólnej sesji fotograficznej.

W piątek rusza kino Śnieżka

Poniedziałek, 8 lutego 2021 16:37

RABKA-ZDRÓJ: Kino Śnieżka rusza po długiej przerwie. Dzięki decyzjom rządu łagodzącym obostrzenia, w piątek placówka zostanie otwarta. Jak informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek, trwają rozmowy z dystrybutorami i w środę lub w czwartek poznamy repertuar. Wtedy też ruszy przedsprzedaż biletów.

Nowy lekarz-specjalista w rabczańskim szpitalu

Poniedziałek, 8 lutego 2021 14:12

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju pochwalił się, że do zespołu lekarzy dołączył dr hab. n. med. Krzysztof Tomaszewski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Drożej za śmieci i rzadziej po szkło

Poniedziałek, 8 lutego 2021 13:53

W gminie Niedźwiedź obowiązują nowe stawki za odbiór odpadów. Po podwyżce wynoszą one 27 zł od osoby miesięcznie, gdy śmieci są segregowane. Osoby, które tego nie robią, zapłacą cztery razy więcej.