• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 29 stycznia 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 7293

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej

RABKA-ZDRÓJ: W sobotni wieczór górna sala restauracji "Siwy Dym" wypełniła się członkami SMKL-u, dziećmi i młodzieżą z zespołów, ich rodzicami i opiekunami, instruktorami oraz zaproszonymi gośćmi. Okazją było 7. Spotkanie Opłatkowe tej organizacji prowadzonej przez Dorotę Majerczyk i jej współpracowników, która zajmuje się przede wszystkim kultywowaniem lokalnych tradycji regionalnych.

- Dzieje się u nas dobrze - zaczęła krótkie przemówienie D. Majerczyk od razu zaznaczając, że wielkich przemów nie będzie. - Tamten rok obfitował w wiele wydarzeń i jest za co Panu Bogu dziękować. Byliśmy w Kanadzie, Izraelu, Meksyku, Wielkiej Brytanii, niektórzy byli też w Rzymie - przypomniała liczne zagraniczne wyjazdy. - Stale się coś dzieje. Dzieci nam przybywa, jest się z czego cieszyć - dodała.

Po oficjalnym powitaniu uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie zasiedli do stołów i przy kolacji wysłuchali premierowych piosenek z najnowszej płyty, którą wydaje SMKL z utworami w wykonaniu dzieci oraz zbiorowego występu szkółki muzycznej prowadzonej przez wiceprezesa Jakuba Rusieckiego, do której należą dzieci, które w zeszłym roku wstąpiły do "Majeranków". W dalszej części spotkania biesiadowano i podziwiano występy przygotowane z okazji spotkania.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa obrazów malowanych na szkle Alicji Sokołowskiej-Łukaszki.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama