• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 30 stycznia 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 4529

Sukces kolędników z Raby Niżnej na przeglądzie w Podegrodziu i awans do Chrzanowa

W dniach 28-29 stycznia w Podegrodziu odbyły się Jubileuszowe XV Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe koędowanie", które potwierdziły bardzo dobre przygotowanie kolędników z Raby Niżnej.

Do Podegrodzia wyruszył cały autobus kolędników - wspierali nas koledzy i koleżanki z zespołu regionalnego oraz rodzice i dziadkowie, którzy w autobusie kolędowali nie gorzej od niektórych grup kolędniczych. Obecność „wsparcia” nie uchroniła nas jednak od kłopotów- niestety przed występem nasze basy kategorycznie odmówiły współpracy, ale tym sposobem nasz basista miał okazję zaprezentować się od strony wokalnej - i tak sprawdza się powiedzenie „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Mimo przeciwności losu, w Podegrodziu chłopcy brawurowo wykonali swój program, zbierając gorące brawa i pochwały, kolejne 1 miejsce oraz zaproszenie na przyszłoroczny Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Chrzanowie.

Wcześniejsze, tegoroczne sukcesy chłopaków z Raby to: I miejsce na Gminnym Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży w Olszówce, a następnie I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym w Kasinie Wielkiej.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nasz scenariusz „Kolędowania z turoniem” powstał na podstawie przekazu nieżyjących już śp. Stanisława Cieluszaka oraz śp. Stanisława Ślosarczyka, którzy dziesiątki lat temu chodzili po Rabie z kolędą wzbudzając pewnie nie mniejszą radość niż nasi chłopcy.

A oto skład naszej grupy kolędniczej:

1. Robert Chmielarczyk,
2. Paweł Masłowiec,
3. Mateusz Węglarz,
4. Tomasz Wacławik- skrzypce,
5. Daniel Nieckula,
6. Robert Knowa,
7. Dawid Lach,
8. Paweł Lach,
9. Jakub Potaczek- skrzypce,
10. Stanisław Kowal- Dziod,
11. Kamil Potaczek- Zyd,
12. Krzysztof Biernat- Turoń,
13. Mariusz Niżnik- basy,
14. Jarek Nawara- skrzypce

Trzeba zaznaczyć, iż sukcesy chłopaków to nie tylko wyróżnienia i pochwały, to również długie godziny prób, powtarzania bez końca poszczególnych kwestii, pokonanie tremy, wyrzeczenia związane z wyjazdami (zwłaszcza, że warunki narciarskie doskonałe). Grupie kolędniczej składam serdeczne gratulacje i w ich imieniu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszych sukcesów!

Katarzyna Wacławik / Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama