• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 30 stycznia 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 3269

Sobotnie wycieczki z przewodnikiem po Gorczańskim Parku Narodowym

Gorczański Park Narodowy zaprasza miłośników turystyki narciarskiej na sobotnie wycieczki otwarte z przewodnikiem. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem przyrody chronionej w Gorczańskim Parku Narodowym. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Terminy wycieczek: 11, 18 i 25 lutego 2012.

Spotkanie z przewodnikiem - pracownikiem GPN: we wszystkich wymienionych terminach o godz. 10.00 przy tablicy z mapą GPN w Koninkach.

Trasa wycieczki: trasa liczy 7 km, przewidywany czas trwania wycieczki - ok. 3 godziny. Startujemy z poziomu 680 m. n.p.m., a najwyższy punkt wędrówki - 880 m n.p.m., mamy więc do pokonania przewyższenie 200 m. Z polany Oberówka powędrujemy doliną potoku Turbacz (znakowaną trasą ścieżki edukacyjnej), potem drogą stokową pod polaną Szałasisko, a następnie doliną Olszowego powrócimy na Oberówkę. Trasę utrzymuje firma AMER SPORTS Polnad Spółka z o.o. z Krakowa

Na trasie będziemy się zatrzymywać, by obserwować różnorodne ślady aktywności zwierząt i uczyć się rozpozpoznawania tropów. Poszukamy odpowiedzi na pytania:

Czym różni się trop sarny i jelenia? Ile palców ma wiewiórka? Co kryje się pod nazwą „wilczy trucht”? Być może trafimy na ślady „biesiadowania” mieszkańców gorczańskiej puszczy. W leśnej ciszy możemy usłyszeć delikatny głos mysikrólika - najmniejszego ptaka w Europie oraz sympatycznej sikory czubatki. Naszą obecność w lesie zapewne dostrzeże sójka, która jak zwykle podniesie głośny alarm, a jeśli dopisze nam szczęście to spotkamy najrzadsze w Europie gatunki dzięciołów - trójpalczastego lub białogrzbietego.

Na miejscu spotkania będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia lornetki i lupy, które przydadzą się w odkrywaniu tajemnic przyrody.

Źródło: Gorczański Park Narodowy
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama