• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 30 stycznia 2012, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 6426

Opłatek w Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan

W niedzielę 29 stycznia tradycyjne spotkanie opłatkowe zorganizował Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju. Poprzedziła je msza święta w kościele św. Marii Magdaleny, którą koncelebrował kapelan oddziału, rabczański proboszcz ks. Paweł Duźniak.

Większość Podhalan przyszła do kościoła całymi rodzinami, w strojach regionalnych. Towarzyszyły mu trzy poczty sztandarowe - Oddziału Gorczańskiego, Koła w Chabówce i Oddziału ze Skomielnej Białej. Następnie członkowie Związku i goście przejechali do siedziby Oddziału w starej szkole przy ul. Podhalańskiej. Podhalanie rozpoczęli spotkanie od połamania się opłatkiem, który wcześniej poświęcił ks. Duźniak. Głos zabrała prezes Teresa Wójciak: - Rok miniony uznaję za udany: członkowie Związku zorganizowali w Rabce-Zdroju kilka cieszących się popularnością festynów, byli współorganizatorami imprez kulturalnych razem z Muzeum im. Władysława Orkana i pomagali „Robcusiom” prowadząc zespół oraz w wyjazdach na występy po Małopolsce, Polsce i Europie. Podziękowała również wszystkim członkom Związku Podhalan za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc w organizowaniu wszelakich imprez związkowych, ks. Pawłowi Duźniakowi za użyczenie wiaty na targowicy, gdzie odbywają się letnie festyny Związku - powiedziała.

Po uroczystości łamania się opłatkiem i składaniu życzeń goście zasiedli do wspólnego obiadu, pod koniec którego rozpoczęło się wspólne śpiewanie kolęd i pokaz góralskich tańców w wykonaniu „Robcusiów”. W uroczystości wzięli udział m.in: ks. Paweł Skowron z parafii św. Brata Alberta w Chabówce, wiceprezes Związku Podhalan Jan Hamerski, zastępca burmistrza Rabki-Zdroju Robert Wójciak, dyrektor Muzeum im. Władysława Orkana Dominika Wachałowicz-Kiersztyn i dyrektor Teatru Lalek „Rabcio” Zbigniew Wójciak.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama