• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 31 stycznia 2012, Wtorek / Ilość wyświetleń: 4182

I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ziemi Zagórzańskiej

Staraniem trzech samorządów - gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź oraz miasta Mszana Dolna, które wystąpiło w roli gospodarza - zorganizowano i rozegrano w miniony weekend I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Ziemi Zagórzańskiej. W kategorii juniorów najlepszy okazał się zespół Orkan I Niedźwiedź, w kategorii seniorów wygrał Turbacz I Mszana Dolna.

Jeden z inicjatorów turnieju, burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak wyjaśnia w rozmowie z Gorce24.pl, że powodem zorganizowania turnieju halowego była sytuacja, że do tej pory wszystkie tego typu turnieje odbywały się w odległej Limanowej. Mszana nie miała swojego turnieju, w którym zmierzyć by się mogły między sobą drużyny z tego regionu, które na co dzień, czyli wiosną i jesienią, rywalizują ze sobą w rozgrywkach limanowskiej klasy A. A że Miejska Hala Sportowa w Mszanie Dolnej znakomicie nadaje się teraz na turnieje halówki, wójtowie z mszańskiej gminy i gminy Niedźwiedź pozytywnie odpowiedzieli na propozycję organizacji turnieju ze środowiska samorządowo-sportowego z Mszany Dolnej i dzięki temu turniej się odbył.

Rywalizacja trwała dwa dni. W rozgrywkach juniorów wystartowało osiem drużyn. Wygrał Orkan I Niedźwiedź, druga była Śnieżnica Kasina Wielka, trzeci Witów Mszana Górna, czwarte miejsce zajęła Ostra Olszówka, piąte Turbacz II Mszana Dolna, szóste Turbacz I Mszana Dolna, siódme Orkan II Niedźwiedź, a ósme Zenit Kasinka Mała. Najlepszym strzelcem turnieju został Krzysztof Piekarczyk z drużyny Turbacz I, najlepszym bramkarzem wybrano Wiesława Porębskiego (Orkan I), a zawodnikiem pola - Jarosława Knowa (Ostra Olszówka).

Sześć drużyn zmierzyło się ze sobą w rywalizacji seniorów. Tu, podobnie jak w juniorach, grano systemem "każdy z każdym". Zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna Turbacz I Mszana Dolna, prowadzona przez Ireneusza Potaczka, a mająca w składzie pierwsza drużynę Turbacza, drugie miejsce zajęła natomiast druga drużyna Turbacza, na czele której stanął grający trener A-klasistów Franciszek Mrózek. Na trzecim miejscu z niewielką stratą do wicelidera uplasowała się Ostra Olszówka, na czwartym Śnieżnica Kasina Wielka, na piątym Witów Mszana Górna, a na szóstym Zenit Kasina Mała. Najlepszym strzelcem turnieju został Dariusz Lupa z Turbacza, bramkarzem Roberta Skwarczek (również z Turbacza), a najlepszym zawodnikiem Adam Krzysztofiak z Ostrej Olszówki.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Wręczali je: przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna Adam Malec, szef Komisji Sportu i Promocji Rady Miasta Jan Szynalik, prezesi klubów uczestniczących w turnieju - Władysław Szczypka (Turbacz), Stanisław Białoń (Witów Mszana Górna) oraz Jan Szymański (Orkan Niedźwiedź) .

Obecny na niedzielnym podsumowaniu rozgrywek prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej Stanisław Strug zapowiedział, że w przyszłym roku dwie najlepsze drużyny mszańskiego turnieju mierzyć się będą z dwiema najlepszymi drużynami Limanowej, a zwycięzcy tej rywalizacji będą reprezentować okręg limanowski na Mistrzostwach Okręgu Nowosądeckiego w Piłce Nożnej.

Organizatorzy turnieju zapowiedzieli, że będzie on odbywał się cyklicznie i wejdzie na stałe do kalendarza zagórzańskich imprez sportowych.

(mr)
Reklama
Zobacz także
Reklama