• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 5 lutego 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 5460

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Mszanie Dolnej

13 par małżeńskich z Mszany Dolnej obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 10 z nich wzięło udział w uroczystości z tej okazji, jaką przygotował dla nich Urząd Miasta.

Jubilacie spotkali się najpierw w sobotę na mszy świętej w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, którą odprawili dla nich mszańscy proboszczowie gdzie (drugi proboszcz z parafii św. Michała). Podczas nabożeństwa małżonkowie odnowili przysięgi małżeńskie. Oprawę muzyczną mszy stworzył Chór Dziecięcy Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. Po mszy jubilaci udali się do pensjonatu Janda, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

- Patrzymy dziś na was z podziwem, szacunkiem i wdzięcznością za wasze półwieczne świadectwo pięknego i zgodnego życia, za udowadnianie każdego dnia, że jeśli dwoje ludzi łączy prawdziwa miłość, wzajemny szacunek i także przymykanie oka na zdarzające się słabości i ułomności drugiej strony, to można przeżyć ze sobą 50 lat i nadal patrzeć na siebie jak wtedy, w roku 1961, kiedy stawaliście przed ołtarzem - mówił do jubilatów burmistrz Tadeusz Filipiak. - Dziękujemy drodzy jubilaci za wasze trudne życie, za pracę, za wychowanie dzieci, za trwałe ślady, jakie pozostawiliście i wciąż pozostawiacie w życiu naszego miasta. Zaczynaliście w czasach trudnych - mimo to nie daliście się złamać, nie kupiono was przemijającymi zaszczytami. Dochowaliście wierności tradycjom wyniesionym z domów, tak wychowaliście swoje dzieci, a dziś pomagacie kształtować swoje wnuczęta - dodał.

Po przemówieniu burmistrza nastąpiło wręczenie medali od Prezydenta RP, które wspólnie z burmistrzem wręczał przewodniczący Rady Miasta Adam Malec. Jubilaci otrzymali też okolicznościowe dyplomy i figurki glinianych aniołów. Za ich jubileusz wzniesiono wspólny toast. Uroczystość zakończył uroczysty obiad i grupowe zdjęcie.

"Złote gody" obchodzili: Irena i Adam Banaś, Stanisława i Andrzej Cyrwus, Marianna i Józef Dobrowolscy, Eleonora i Jan Dudzik, Elżbieta i Julian Flig, Aleksandra i Stanisław Franczak, Maria i Stanisław Krzysztofiak, Zofia i Zygmunt Setalk, Aniela i Franciszek Stachura, Anna i Władysław Starmach, Zofia i Mieczysław Strózik, Irena i Jan Świerk oraz Janina i Józef Wróbel.

(mr)
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama