• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 8 lutego 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 3911

Mercedes dla strażaków poświęcony

W Niedźwiedziu odbyła się uroczystość poświęcenia oraz przekazania tutejszym strażakom nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mercedes Atego 1329.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą uświetnił Chór "Oremus" oraz Gminna Orkiestra Dęta pod przewodnictwem Sylwii Karpierz. Podczas uroczystości ksiądz dziekan dokonał poświęcenia pojazdu, a wójt gminy przekazał prezesowi OSP Niedźwiedź kluczyki do samochodu i dowód rejestracyjny. "Chrzestnymi" pojazdu zostali: były poseł a obecnie pełnomocnik Marszałka Województwa Małopolskiego Tadeusz Patalita oraz Małgorzata Mrugała, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (Urząd Gminy pożyczył z WFOŚ 365 600 zł celem zakupu samochodu, pozostała kwota pochodziła z KSRG oraz MSWiA). Po zakończonej uroczystości zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek do budynku remizy OSP. Czas umiliła im kapela regionalna "Gorcanie".

Źródło: Urząd Gminy Niedźwiedź / Opracował (mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

witek
08.02.2012 20:24
IP: 83.28.59.5

Niech no tę informację przeczyta Marszałek Małopolski, to wam "wybierze jajka" - jakim to pełnomocnikiem marszałka jest Tadeusz Patalita ??? Zadzwońcie do Marszałka Kozaka, to wam powie, co u niego robi były poseł i wójt ? A ochotnikom z Niedźwiedzia "gratulacje" - pewnie ze dwa razy wyjadą z garażu w tym roku; raz na św.Floriana i raz żeby w garażu posprzątać. Nowe auto dla OSP to zbyt kosztowny kaprys, za który zapłaci gmina ...

Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama