• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości
Data: 8 lutego 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 3344

69. Tour de Pologne wystartuje z Rabki-Zdroju. Umowa podpisana

Po kilkuletniej przerwie największy wyścig kolarski w Polsce, jeden z ważniejszych w Europie, w dodatku będący największą imprezą sportową w Polsce - Tour de Pologne znowu zawita do Rabki-Zdroju. 14 lipca z Rabki-Zdroju kolarze z całego świata wystartują na trasę piątego etapu wyścigu do Zakopanego. Dziś przed południem w Urzędzie Miejskim burmistrz Ewa Przybyło podpisała z Dyrektorem Generalnym wyścigu Czesławem Langiem umowę w tej sprawie.

Dzięki Tour de Pologne o Rabce-Zdroju zrobi się dosyć głośno. O Tour de Pologne informuje większość ogólnopolskich mediów, relacje prowadzą stacje telewizyjne i radiowe. Relacje za pośrednictwem Eurosportu płyną za granicę, zawodowym kolarstwem interesuję cały zachód. Dzięki umowie do Rabki-Zdroju przyjadą też gospodarze programu "Kawa czy herbata", którego poranne wydanie będzie poświęcone uzdrowisku. Główne te - promocyjne - argumenty przekonały władze miasta do podpisania umowy i wyłożenia pieniędzy na współorganizację imprezy. Oficjalnych kwot nie podano. Po podpisaniu umowy burmistrz Ewa Przybyło poinformowała, że miasto będzie chciało zaprezentować się w telewizji poprzez sport, kulturę i tradycję.

- Tutaj w Rabce-Zdroju planujemy start do etapu V, który zakończy się w Zakopanem. Będzie to jeden z najtrudniejszych etapów z metą w Zakopanem pod Wielką Krokwią. Następnego dnia będzie etap z Term w Bukowinie Tatrzańskiej do Bukowiny Tatrzańskiej, też trudny, królewski etap. Co proponujemy również w Rabce, to chcemy pokazać w tym roku kulisy Tour de Pologne, że pokazujemy to, co się dzieje w peletonie, ale również to, co chcecie państwo pokazać w Rabce, przybliżyć to miasto telewidzom, osobom, które się tu wybierają, jej walory, to co się tutaj dzieje. Te dwie godziny w „Kawie czy herbacie”, od godziny 6 do 8, będą poświęcone temu, żeby jak najlepiej zaprezentować Rabkę w telewizji publicznej. Oczywiście będzie też ogromna promocja przed samym wyścigiem, czyli zwiastuny w kinach, w Eurosporcie, będzie bardzo dużo o Rabce. Myślę, że ta promocja będzie odczuwalna - powiedział dyrektor Czesław Lang. Tegoroczny 69. Tour de Pologne zostanie rozegrany w dniach 10-16 lipca.

(mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

Spostrzegawczy
12.02.2012 21:51
IP: 178.43.225.141

To było 3 lata temu. Pani doktor Bajdowa tym razem wjedzie na miotle, bo w Parku Zdrojowym obowiązuje całkowity zakaz ruchu pojazdów mechanicznych.

ceper
12.02.2012 19:14
IP: 31.175.59.142

ale ściema! kiedy niby była ta kilku letnia przerwa? w ubiegłym roku? wyścig staruje? przecież to tylko start jednego z etapów! reklama żadna, wiele lokalnych wydarzeń ma większy efekt medialny. 180 tysięcy złotych wyrzuconych w dynama. można za to sfinansował rok pracy ngo, np. sportowego ze 100 osobową grupa dzieciaków. ale tego trzeba by chcieć. a pani burmistrz chce się pokazać w telewizorze, ogólnopolskim, przez ułamek sekundy w rogu ekranu wiec wyda te 180 tys. na wyścig. żal.

Lulu
12.02.2012 12:40
IP: 178.43.227.164

A ja jestem ciekaw, na czym tym razem wjedzie ta pani, która przed kilkoma laty wjechała przed kamery "Kawy czy herbaty" na motocyklu?

Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama