• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 11 lutego 2012, Sobota / Ilość wyświetleń: 6347

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Mszana Dolna

32 pary małżeńskie z gminy Mszana Dolna świętują w tym roku jubileusz "złotych godów". Urząd Gminy, jak to jest w zwyczaju, zaprosił z tej okazji wszystkich jubilatów, tym razem do Kasiny Wielkiej, na mszę świętą w ich intencji oraz na małą uroczystość i wspólny obiad do remizy OSP.

Jubileuszowe nabożeństwo odprawił ks. Gracjan Hebda. On też wygłosił okolicznościową homilię, mówiącą o wartości małżeństwa i rodziny, dobrze przyjętą przez jubilatów i zaproszonych gości. Oprawę muzyczną mszy zapewnił chór "Echo Zagórzan" z Kasiny Wielkiej.

Następnie uroczystości przeniosły się do remizy OSP. Gości uroczystości powitał pełniący obowiązki gospodarza wójt Bolesław Żaba, gratulując jubilatom "złotych godów". - Ta uroczystość jest dla was, cieszymy się, że zaszczyciliście nas swoją obecnością - podkreślił. - Życzę długich lat życia i dalszej pomyślności. Obyśmy się spotkali na kolejnym jubileuszu - dodał. Pozostając przy mikrofonie powitał też przybyłych na jubileusz do Kasiny Wielkiej przedstawicieli władz powiatowych, parlamentu i radnych.

- Życzę Państwu wielu lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności, życzę satysfakcji z życiowych dokonań i powszechnego szacunku - mówił poseł Wiesław Janczyk (Prawo i Sprawiedliwość). Parlamentarzysta nie powstrzymał się w swoim przemówieniu od polityki. Skrytykował obecny rząd za plany przedłużenia wieku emerytalnego. - Za mało czasu zostanie na to, żeby delektować się życiem - powiedział.

- Zrobiliście, niektórzy z was, dużo dla społeczeństwa. Wasze dzieci piastują różne stanowiska, działają społecznie. Za wasz trud wychowania, za działalność społeczną bardzo wam dziękuję - mówił do jubilatów starosta limanowski Jan Puchała.

W dalszej części uroczystości wszyscy obecni tu jubilaci otrzymali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane im przez Prezydenta RP.

Nie wszyscy zaproszeni dotarli do Kasiny, ale trudno się dziwić, bo trzymający, siarczysty mróz nie zachęca do wyjść z domu szczególnie starszych ludzi, u których i zdrowie, i siły już nie takie, jak kiedyś. Wójt gminy Bolesław Żaba zapewnił jednak, że każdą nieobecną tu parę odwiedzi osobiście, w domu, delegacja z gminy z życzeniami i medalami.

Pary małżeńskie z terenu Gminy Mszana Dolna obchodzące jubileusz 50 – lecia Pożycia Małżeńskiego:
Helena i Franciszek Antosz z Mszany Górnej, Teresa i Jan Bierowiec z Kasiny Wielkiej, Stefania i Józef Burtan z Mszany Górnej, Maria i Stefan Cież z Kasinki Małej, Anna i Wincenty Fryc z Kasinki Małej, Irena i Jan Górni z Mszany Górnej, Maria i Ignacy Jakubiak z Kasinki Małej, Zofia i Sebastian Jania z Lubomierza, Stanisława Karpierz z Glisnego, Józefa Kowalczyk z Łętowego, Aniela i Stefan Lach z Łostówki, Katarzyna i Józef Ligas z Łostówki, Helena i Józef Lulek z Kasiny Wielkiej, Maria i Józef Marszalik z Kasinki Małej, Anna i Alojzy Michalak z Glisnego, Maria i Józef Nawara z Olszówki, Cecylia i Stefan Nawara z Olszówki, Helena i Józef Nowak z Kasiny Wielkiej, Maria i Władysław Nowak z Kasiny Wielkiej, Wiktoria i Kazimierz Pajdzik z Łętowego, Wanda i Józef Piekarczyk z Raby Niżnej, Marianna i Władysław Piekarczyk z Kasinki Małej, Maria i Władysław Poradzisz z Kasiny Wielkiej, Janina i Marcin Skowronek z Kasiny Wielkiej, Aleksandra i Władysław Skowronek z Kasiny Wielkiej, Józefa Smoter z Olszówki, Maria i Franciszek Spyrka z Kasiny Wielkiej, Helena i Władysław Stożek z Kasinki Małej, Anna i Józef Talarek z Mszany Górnej, Stefania i Wojciech Wojciaczyk z Lubomierza, Anna i Stefan Wydra z Kasiny Wielkiej, .Janina i Józef Złydaszyk z Łostówki.

(mr)
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

wojt
12.02.2012 15:49
IP: 83.4.3.50

Gratulacje wraca pomalu normalnosc do Gminy Mszana Dolna

lucas
11.02.2012 21:02
IP: 188.47.246.139

Bardzo miła uroczystość , Pan Wójt swietny facet przyszedl przywital sie z kazdym porozmawiał i tak powinno byc ! pozdrawiam !

Zobacz także
Reklama