• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 15 lutego 2012, Środa / Ilość wyświetleń: 6173

Rabka-Zdrój: walentynkowy konkurs poetycki rozstrzygnięty

116 wierszy 42 autorów w kategorii do lat 15 oraz 167 wierszy 58 autorów w kategorii powyżej 15 lat napłynęło na jubileuszowy XX Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Serduszkowy wiersz", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce-Zdroju.

W I kategorii do lat 15 przyznano następujące miejsca: I miejsce za wiersz „Portret kobiet” godło Katia - KATARZYNA KRZYŻAK z Gimnazjum nr 4 w Jaśle, dwa II miejsca za wiersz "Walentynki" - JUSTYNA SKWAREK ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana w Skomielnej Białej oraz "Komu są potrzebne miłosne uniesienia" godło Maciejka - MAREK HENRYK MODZELEWSKI z Białobrzegów; dwa III miejsca: „Dobre kłamstwa” godło "Jamiee" - JOANNA SENDECKA - z Gimnazjum nr 4 w Jaśle oraz "Labirynt ze szkła" godło "Niespełniona na zawsze" - PIOTR WITKOWSKI z Mińska Mazowieckiego. Wyróżnienia: za wiersze "Przyjaciółka" - MATEUSZ HANDZEL ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Orkana ze Skomielnej Białej i "Gdybym była księżniczką" - ZOFIA KORDECZKA z Rabki-Zdroju.

W kategorii II - młodzież powyżej 15-tu lat i dorośli: I miejsce za wiersz „List z podmuchem wiatru” dla autora z godłem "dzbanek na łzy" – ANNA STĘPIEŃ z Lublińca, II miejsce za wiersz „Chłopiec z porcelany” dla autora z godłem "Martin" - ŁUKASZ TELEJKO z Kobylarni, III miejsce za wiersz bez tytułu: "Wsunęła się przez szparę w oknie..." godło "Liusah" - AGATA LINEK ze Stalowej Woli. Wyróżnienia: dla autorów z godłami Ryba - ROBERT MIŚKOWIEC ze Skomielnej Białej, Pierrot - PIOTR ZEMANEK z Bielska-Białej i Agnieszka - AGNIESZKA BATOR z Rabki-Zdroju. Nadesłane w tym roku na konkurs wiersze oceniała Barbara Gruszka-Zych, dziennikarka Działu Kulturalnego „Gościa Niedzielnego”.

Oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom konkursu odbyło się tradycyjnie w Dzień Zakochanych, czyli w Św. Walentego, a udział w nim wzięli organizatorzy - dyrektor MOK Joanna Lelek i biblioteki Anna Gąsior, nagrodzeni poeci, zaproszeni goście, jurorka Barbara Gruszka-Zych oraz burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło.

Źródło: Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Reklama

Dziękujemy za dotychczasowe komentarze.
Zapraszamy do komentowania artykułów na naszym Facebooku

Komentarze

łasica;)
15.02.2012 20:27
IP: 83.10.247.193

Gratuluję Panie Redaktorze:)

Zobacz także
Reklama