• Piątek, 5 marca 2021
  • Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

Informacje

Opóźnienia w szczepieniu

Czwartek, 11 lutego 2021 15:15

W związku z opóźnieniami w dostawach szczepionek firmy Pfizer do Polski, Szpital Miejski w Rabce-Zdroju odwołał i przesunął szczepienia pacjentów zaplanowane na 16 lutego. Poniżej komunikat lecznicy w tej sprawie.

Uczyli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu (zdjęcia)

Czwartek, 11 lutego 2021 12:27

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wzięli udział w zgłoszonej przez pedagoga szkolnego inicjatywie w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, której tegoroczne hasło brzmi: „Działajmy razem”.

GKS Orkan Niedźwiedź ogłasza nabór

Środa, 10 lutego 2021 19:54

GKS Orkan Niedźwiedź ogłasza nabór dzieci do sekcji ogólnorozwojowo-sportowej.

Lodowisko w Mszanie Dolnej znowu otwarte

Środa, 10 lutego 2021 19:09

W piątek 12 lutego z powrotem otwarte zostanie miejskie lodowisko przy stadionie w Mszanie Dolnej.

Nowy teledysk rabczańskiego rapera

Środa, 10 lutego 2021 18:49

Zazi zaprezentował teledysk do piosenki "Satysfakcja".

Ogromny sukces biegaczki z Kasiny Wielkiej

Środa, 10 lutego 2021 15:56

Karolina Kaleta z Kasiny Wielkiej zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, rozegranych w Vuokatti. 18-letnia biegaczka narciarska stanęła na podium w sprincie techniką klasyczną.

Rabczanie wzięli udział w Wielkim Czytaniu Kolberga (video)

Wtorek, 9 lutego 2021 20:06

W Wielkim Czytaniu Kolberga, zorganizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Etnografii i Etnologii, wzięły udział przedstawicielki gminy Rabka-Zdrój.

O rabczańskim stroju ludowym i nie tylko (zdjęcia i video)

Wtorek, 9 lutego 2021 17:58

Jaki strój ludowy nosili dawniej mieszkańcy Rabki-Zdroju i okolic, a jaki powinni nosić dzisiaj? W jakiej kondycji jest strój ludowy Zagórzan i Kliszczaków? Jakie skarby możemy znaleźć w skrzyniach z dawnymi ubraniami, które stoją w magazynach Muzeum Orkana? Na te i inne pytania odpowiadały dr Katarzyna Ceklarz z Rabki-Zdroju i dr Dorota Majerczyk z Chabówki, współautorki publikacji pt. "Krakowiacy, Lachy, Górale - stroje wsi małopolskiej", wydanej przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół".

Tradycja jest naszą dumą (zdjęcia)

Wtorek, 9 lutego 2021 16:35

- Kultywujcie te piękne tradycje, które wyrażają naszą tożsamość i charakteryzują nas, przekazujcie je młodemu pokoleniu – podkreślał lubomierski proboszcz, o. Marek Kustroń, podczas kolejnej Zagórzańskiej Mszy Świętej w Lubomierzu.

Partnerstwo Zagórzańskie Dziedziny już oficjalne (zdjęcia)

Wtorek, 9 lutego 2021 09:33

Po trzech latach od swojego pierwszego spotkania kreatorzy marki lokalnej oficjalnie powołali i przypieczętowali partnerstwo „Zagórzańskie Dziedziny”.