• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości

XIX Rozpoczęcie Sezonu Turystyki Górskiej

Środa, 17 kwietnia 2024 12:41

PTTK Oddział w Rabce-Zdroju zaprasza na przejście piesze na trasie Żegiestów Wieś- Pusta Wielka – Wyżnie Młaki (szlak żółty)- bacówka Nad Wierchomlą (szlak niebieski) - Wierchomla Mała.

Prace nad planem ochrony kultury góralskiej w toku (zdjęcia)

Środa, 17 kwietnia 2024 11:16

W poniedziałek, 15 kwietnia, odbyło się w Ludźmierzu kolejne spotkanie przedstawicieli grup góralskich. Prezentację na temat marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny i dobrych praktyk w zakresie kultywowania tradycji przedstawiły Dorota Kościelniak z Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki oraz Klaudia Gawronek.

Początek drugiego etapu prac na osuwisku w Kasinie Wielkiej - palowanie

Środa, 17 kwietnia 2024 11:12

Rozpoczął się drugi etap prac na osuwisku w Kasinie Wielkiej na drodze krajowej nr 28. Palownica wierci w terenie otwory o głębokości 20 m. W trzech rzędach powstanie łącznie 96 pali.

Odbierz bezpłatną sadzonkę drzewa od Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju

Wtorek, 16 kwietnia 2024 17:36

Drzewa dają nam spokój, pochłaniają smog i produkują tlen potrzeby do życia. Redukują hałas i zatrzymują wodę. Są domem dla ptaków czy wiewiórek. Im więcej drzew, tym lepiej.

Udany początek Orkana Niedźwiedź

Wtorek, 16 kwietnia 2024 17:34

Orkan Niedźwiedź udanie rozpoczął zmagania w rozgrywkach B Klasy Limanowa. W jedenastej kolejce pewnie pokonał trzecią siłę ligi Jaworzynkę Jaworzna aż 10:1. Drużyna z Niedźwiedzia jest aktualnie liderem rozgrywek.

Nowe godziny otwarcia Orkanówki

Wtorek, 16 kwietnia 2024 17:24

Od 18 kwietnia Muzeum Biograficzne Władysława Orkana „Orkanówka” w Porębie Wielkiej otwarta jest dla zwiedzających w nowych godzinach.

Awaria wodociągu na ulicy Zakopiańskiej

Wtorek, 16 kwietnia 2024 13:24

Firma wykonująca prace związane z rozbudową linii PKP na terenie Rabki-Zdroju uszkodziła sieć wodociągową przy ul. Zakopiańskiej.

"Piknik wsparcia" na pomoc pogorzelcom z Chabówki (zdjęcia)

Wtorek, 16 kwietnia 2024 11:39

Koncerty lokalnych zespołów, przysmaki regionalne od kół gospodyń oraz pokazy służb mundurowych. Niedzielnemu „Piknikowi wsparcia” w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju towarzyszyło wiele atrakcji. „Piknik wsparcia” miał na celu pomoc dla pogorzelców z Chabówki, którzy stracili swój dom w pożarze, jaki wybuchł pod koniec marca. Ogień zabrał im nie tylko dach nad głową, ale także wspomnienia, wartościowe rzeczy i bezcenne pamiątki.

Odfrankowienie kredytu, nie ma się czego obawiać

Wtorek, 16 kwietnia 2024 09:50

Wciąż wielu frankowiczów uprawnionych do roszczenia unieważnienia kredytu się waha, obawia wystąpić do sądu z powództwem. Skąd się bierze ten brak przekonania? Otóż, sporo osób z niedowierzaniem podchodzi do unieważnienia kredytu uważając to za mało prawdopodobne, trudne i kosztowne. warto rozwiać te mity.

Rabczańskie Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych (zdjęcia)

Wtorek, 16 kwietnia 2024 09:26

W piątkowe przedpołudnie (12 kwietnia) Branżową Szkołę I Stopnia nr 1 w Rabce- Zdroju mieszczącą się w Zakładzie Przyrodoleczniczym wypełnił gwar i rozmowy ósmoklasistów z miasta i okolic.

"Święcone" u Podhalan (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 17:29

Najpierw na mszy świętej w starym kościółku pw. św. Marii Magdaleny obecnie Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju, a potem w związkowej siedzibie w starej szkole przy ulicy Podhalańskiej, spotkali się na poświątecznym "Święconym", członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan.

Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 17:26

W Rabce-Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę Zbrodni Katyńskiej i katastrofy w Smoleńsku, zorganizowane przez rabczańskie Gniazdo Integracji Lokalnej.

Nie będzie debaty miedzy kandydatami na wójta gminy Mszana Dolna, ale zrobili sobie wspólne zdjęcie

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 16:17

Kandydat na wójta gminy Mszana Dolna Mirosław Cichorz odrzucił propozycję publicznej debaty, złożoną przez jego kontrkandydata, wójta Bolesława Żabę. Żaba natomiast przyjął zaproszenie i pojechał do Olszówki, gdzie spotkał się z Cichorzem. Obaj odbyli spacer po wsi, rozmawiali z mieszkańcami i zrobili sobie wspólne zdjęcie.

Policjanci na pikniku

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 16:09

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wzięli udział w pikniku charytatywnym na rzecz pogorzelców z Chabówki, którzy pod koniec marca br. stracili swój dom w pożarze. Impreza w miejscowym amfiteatrze odbyła się pod hasłem "Pożar minął, wsparcie nie ustaje. Rabka murem dla poszkodowanych w pożarze!".

Nocne dachowanie

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:44

Do wypadku doszło minionej nocy w Podobinie.

Reklama