Laserowa depilacja okolic intymnych - czy warto? (Artykuł sponsorowany)

Depilacja strefy bikini to zabieg, do którego przekonuje się coraz więcej kobiet ze względu na komfort, wygodę i higienę. Najpopularniejszym sposobem usuwania owłosienia okolic intymnych pozostaje nadal golenie maszynką, depilatorem lub woskiem. Skóra w tych miejscach jest jednak szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. Alternatywą jest depilacja laserowa. Czy warto się na nią zdecydować? Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?


Podczas depilacji laserowej dochodzi do uszkadzania cebulek włosowych, w których znajduje się macierz dająca początek nowym włosom. Wiązka lasera oddziałuje selektywnie na melaninę obecną w mieszkach włosowych i powoduje ich rozpad. Dzięki temu dochodzi do trwałego zahamowania wzrostu włosa w tym miejscu. Włos odrośnie dopiero wtedy, gdy wytworzą się nowe cebulki, a na to potrzeba wielu miesięcy. Jest to zasadnicza różnica w porównaniu z tradycyjnymi metodami takimi jak maszynka czy depilator, które wyłącznie ścinają włos przy powierzchni skóry. Oznacza to, że taką depilację trzeba powtarzać nawet kilka razy w miesiącu, a i to nie pozwala na osiągnięcie tak gładkiej skóry jak w przypadku depilacji laserowej.

Depilacja laserowa okolic intymnych – czego się spodziewać?


Usuwanie owłosienia laserem to prosty i krótki zabieg, na który warto wybrać się do miejsca dysponującego najwyższej klasy sprzętem hi tech. To ważne, żeby dobrze przemyśleć, gdzie wykonamy depilację, ponieważ nowoczesne lasery odznaczają się znacznie lepszą skutecznością i gwarantują większy komfort dla klientki. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini w Krakowie ? Po powierzchni skóry powoli przesuwa się głowicę urządzenia. Pozwala to skumulować dużą dawkę energii w mieszkach włosowych w krótkim czasie. Osobom, które depilowały kiedyś ciało laserem, taki zabieg może się kojarzyć z nieprzyjemnym zapachem palonych włosów. Na szczęście te czasy już minęły, bo istnieją urządzenia chłodzące skórę oraz chroniące przed poparzeniami. Często zastanawiamy się też, czy depilacja laserowa boli. Przy dzisiejszych możliwościach udaje się niwelować nieprzyjemne dolegliwości do minimum. Osoby bardziej podatne na odczuwanie bólu mogą skorzystać z miejscowego znieczulenia kremem. Pamiętajmy też, żeby dzień przed umówioną wizytą zgolić włosy. Przez krótki czas po wykonanym zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona, ale nie należy się tym przejmować. Trzeba natomiast pamiętać o bardzo delikatnej pielęgnacji i zrezygnować opalania, sauny i solarium w początkowym okresie.

Laserowa depilacja strefy bikini u kobiet – ilość zabiegów iefekty


Depilacja laserowa to metoda, która na samym początku wymaga wykonania serii zabiegów. Dzięki temu dochodzi do uszkodzenia dużej ilości cebulek włosowych i zahamowania wzrostu włosów na całym depilowanym obszarze. Żeby móc cieszyć się z perfekcyjnie gładkiej skóry, zazwyczaj trzeba odbyć od 6 do 8 wizyt w odstępach 8-12 tygodni. Taka seria pozwala trwale pozbyć się owłosienia, co oznacza, że później wystarczy odbywać zabiegi przypominające - standardowo co rok.

Depilacja francuska, brazylijska czy hollywoodzka – którą wybrać?


Jeśli zdecydujemy się na laserowe usuwanie owłosienia w okolicach intymnych, przed nami kolejny wybór. Istnieje kilka typów depilacji laserowej bikini. Najpopularniejsze to depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka. Pierwsza z nich to opcja dla kobiet, które chcą pozbyć się tylko części owłosienia i zachować delikatny, naturalny wygląd. Depilacja francuska obejmuje tylko usunięcie włosów z bocznych części wzgórka łonowego oraz pachwin, czyli tak, żeby włosy nie wystawały spod bielizny ani kostiumu kąpielowego. Z kolei depilacja brazylijska jest już dużo głębsza i obejmuje wargi sromowe, pachwiny, pośladki oraz wzgórek łonowy, na którego środku pozostawia się najczęściej tylko cienki pasek owłosienia. Depilacja hollywoodzka polega na całkowitym usunięciu włosów łonowych. Wybór pomiędzy depilacją francuską i tak zwanym „głębokim bikini”, czyli depilacją brazylijską i hollywoodzką, to oczywiście bardzo osobista kwestia.